Wspaniały Inter zdobył stadion Mistrza Włoch!

3 grudnia 2023 | 19:46 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje6 min. czytania

Jak zawsze klimat na stadionie im. Armando Maradony wprowadził widzów w nie lada ekscytację przed pojedynkiem Napoli z Interem. Wszyscy oczekiwali otwartego i ofensywnego futbolu z obu stron, w przeciwieństwie do niedawnych Derbów Włoch.

Kilka akcji rzeczywiście było ciekawych, ale ostatecznie zabrakło konkretów. Mecz jest zamknięty, a zespoły prezentują swoje umiejętności w przesuwaniu się formacji defensywnych. Brakuje odważniejszych ataków i otwarcia wyniku.

Kiedy piłkarze szykowali się do zejścia na przerwę Inter przeprowadził jeszcze jeden atak. Dużo Nerazzurrich w polu karnym, zagranie Dumfriesa przed pole karne, tam był Barella, który wysunął piłkę do Hakana, a ten popisał się fenomenalnym uderzeniem!

Podopieczni Inzaghiego wyszli na drugą połowę zdeterminowani, żeby utrzymać swoją dobrą formę z pierwszej części spotkania. To się udało i Inter kontrolował przebieg spotkania.

Udało się nawet dość szybko podwyższyć prowadzenie. Wrócił stary dobry Barella! Wspaniała kontrola piłki po podaniu Lautaro, cudowny drybling wśród obrońców Napoli i pewny strzał obok bezbronnego Mereta.

Do końca spotkania Nerazzurri kontynuowali świetną grę i coraz śmielej wchodzi w pole karne gospodarzy. Jeden z ataków w końcówce spotkania doprowadził do jeszcze jednej bramki! Tym razem dobre podanie od Cuadrado pewnie wykorzystał Thuram!

Inter odniósł niezwykle ważne zwycięstwo w marszu o Scudetto i to w cudownym stylu. Z pewnością jeden z lepszych meczów Nerazzurrich w tym sezonie. Brawo Ragazzi!

Przebieg meczu:

1’ Napoli kontra Inter, mecz już trwa! Gospodarze jako pierwsi operują piłką!
3’ SOMMER! Yann popisuje się fenomenalną interwencją po strzale Elmasa z dystansu. Prawdziwy popis naszego numeru 1!
4’ Inter napiera. Dumfries dośrodkowuje z prawej strony, ale obrona Napoli posyła piłkę na rzut rożny.
5’ Calhanoglu przejmuje piłkę po rozegranym rzucie rożnym i strzela sprzed pola karnego, niestety obok.
12’ Piękna akcja ofensywna Nerazzurrich. Podanie Barelli, szybkie zagranie Lautaro do Thurama i Tikus zdobywa bramkę! Świetny strzał, ale niestety Francuz był na spalonym. VAR potwierdził to zdarzenie. Nadal 0-0.
17’ De Vrij jest zmuszony opuścić boisko z powodu problemów mięśniowych, które pojawiły się po jednej z defensywnych interwencji.
18’ Carlos Augusto wejdzie w miejsce kontuzjowanego Holendra.
19’ Kvaratskhelia dochodzi do podania Elmasa i strzela, ale Sommer udanie broni.
21’ Po kontuzji De Vrija Acerbi przesunął się na środek defensywy, a po lewej stronie biega teraz Carlos Augusto.
23’ Potężny napór Napoli. Di Lorenzo nisko dorzuca piłkę i zmusza Sommera do parady, a Calhanoglu powstrzymuje dobitkę Anguissy.
28’ Teraz Inter przejmuje inicjatywę. Dumfries podaje do Lautaro, ale próba Argentyńczyka zablokowana. Rzut rożny.
32’ Dobra gra ze strony Interu. Napoli ciężko pracuje, żeby powstrzymać natarcia Nerazzurrich.
36’ Napoli uderza w poprzeczkę! Calhanoglu traci piłkę i Politano spróbował uderzenia z dystansu. Futbolówka z pełną siłą wylądowała na poprzeczce bramki Sommera.
39’ Co za parada Mereta! Bramkarz Napoli musiał się solidnie wyciągnąć, żeby powstrzymać strzał Lautaro w polu karnym.
42’ Osimhen kontroluje piłkę w imponujący sposób, ale już drugi kontakt był bardzo kiepski. Brak zagrożenia.
43’ Politano znowu próbuje swojego popisowego strzału, ale tym razem wysoko nad bramką.
44’ GOOOOOAAAAAL! CALHANOGLU! Wspaniały strzał sprzed pola karnego, który kończy grupową akcję Interu, po podaniu Dumfriesa i zagraniu Barelli. Inter prowadzi!
45’ Trzy minuty doliczone do pierwszej części!
45+2’ Napoli ma jeszcze rzut rożny, ale próba Di Lorenzo ląduje daleko od bramki gości.

46’ Ruszyła druga połowa spotkania!
47’ Dumfries upadł na murawę po uderzeniu w głowę. Sędzia wstrzymał mecz, ale całe szczęście Holender wrócił na boisko w dobrym stanie.
49’ Popis umiejętności Mkhitaryana, ale kluczowe podanie do Barelli zbyt mocne, żeby Włoch mógł opanować piłkę.
57’ Napoli podkręciło tempo i stara się wywrzeć silną presję na Interze, nie odpuszczając nawet na sekundę!
58’ SOMMER! Yann po raz kolejny wspaniale broni, zatrzymując próbę Kvaratskhelii z bliskiej odległości!
58’ Kłótnie między zawodnikami wynikające z domniemanego rzutu karnego dla Napoli. Sędzia upomina Elmasa i Mkhitaryana żółtymi kartkami.
60’ Mkhitaryan strzela, ale za wysoko! Ależ dynamiki w tym meczu!
62’ GOL GOL GOOOOOL! BARELLA!!! Carlos Augusto podaje z lewej strony do Lautaro, a ten zagrywa do Barelli. Nicolo wspaniale kontroluje futbolówkę, drybluje i strzela idealnie przy słupku! WOW!
65’ Carlos Augusto popisuje się świetnym rajdem na połowie Napoli i podaje do Thurama, ale Ostigard skutecznie interweniuje.
70’ Inter bliski bramki! Mkhitaryan wypatrzył Thurama, ale ponownie Ostigard na posterunku. Dobitka Barelli już bardzo niecelna.
74’ Kolejna żółta kartka, tym razem dla zawodnika Napoli, Anguissy.
75’ Walter Mazzarri stara się zmienić przebieg meczu i wpuszcza Lindstroma oraz Zielińskiego za Elmasa oraz Lobotkę.
77’ Inzaghi również dokonuje zmian. Frattesi i Cuadrado wejdą w miejsce Mkhitaryana oraz Dumfriesa.
78’ Darmian ukarany żółtą kartką za faul na Kvaratskhelii.
79’ Inter nadal odważnie walczy, ale mecz jest coraz bardziej brutalny. Dumfries musiał opuścić boisko również ze względu na ból.
81’ Kvaratskhelia chce przywrócić Napoli do gry w tym meczu i popisuje się ciekawym rajdem. Darmian jest jednak dzisiaj przeszkodą nie do przejścia!
85’ GOOOOAAAALLL! TO JUŻ TRZECIA! THURAM!!! Piękne dośrodkowanie Cuadrado i Tikus dobił piłkę na dalszym słupku. Co za występ!
85’ Francuz z ekscytacji zdjął koszulkę, za co sędzia musiał pokazać mu żółty kartonik.
86’ Bisseck i Arnautovic dostaną jeszcze szansę w tym meczu. Schodzi Darmian oraz Thuram.
87’ W Napoli też zmiana. Zerbin zastępuje Nathana.
89’ Raspadori próbuje szczęścia sprzed pola karnego, ale Sommer ponownie wyłapuje piłkę.
89’ Lindstrom ze świetną akcją, ale strzał okazał się niecelny.
90’ Trzy minuty doliczone do tego spotkania.