Alternatywy w obronie jakie ma Inzaghi

4 grudnia 2023 | 11:59 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Podczas wielkiego wieczoru w Neapolu, kolejne dwa kontuzje mogą wpłynąć na najbliższe zobowiązania Interu. Zarówno De Vrij, jak i Dumfries, opuścili boisko z problemami fizycznymi, chociaż to, co spotkało środkowego obrońcę, wydaje się budzić większe obawy, jak przyznał sam Inzaghi.

Więcej jasności przyniosą dopiero dzisiejsze badania, ale tymczasem trener już zaczął myśleć o alternatywach. Przede wszystkim, przeciwko Udinese może powrócić Bastoni, ale nawet w tym przypadku jego gra przez pełne 90 minut może być zbyt ryzykownym posunięciem.

Możliwe więc, że zobaczymy powtórzenie ruchu z wczorajszego wieczoru, z Acerbim przesuniętym do środka obrony, a Carlosem Augusto na lewej stronie środka. Alternatywnie, także Dimarco mógłby zająć to samo miejsce. Są to dwie opcje, które sam Inzaghi przyznał, że już próbował na treningu.

Inna opcja może obejmować przesunięcie Darmiana na lewą stronę, z włączeniem Bissecka do trójki obrońców. W tym przypadku jednak wiele będzie również zależeć od Dumfriesa i kondycji Cuadrado. Jeśli Holender będzie niedostępny, a Kolumbijczyk jeszcze nie gotowy do gry od początku, Włoch będzie zmuszony ponownie przenieść się na prawą flankę.

Inzaghi będzie miał wiele do przemyślenia w najbliższych dniach, szukając idealnego rozwiązania, które pozwoli na wchłonięcie prawdopodobnych absencji. W oczekiwaniu na dobre wieści z oddziału medycznego w najbliższych dniach.

Źródło: sky

Polecane newsy

Komentarze: 8

Matt1

Matt1

4 grudnia 2023 | 12:33

DiMarco w obronie jest koszmarny. Spróbowałbym z Augusto.

Rahi

Rahi

6 grudnia 2023 | 08:15

Dimarco ogólnie jest ostatnio bardzo miętki. Wrzutki godne Candrevy...

inter00

inter00

4 grudnia 2023 | 12:40

Myślę, że Cuadrado po takim czasie powinien być już w stanie rozegrać całe spotkanie. Jeśli tak, to postawiłbym na Bissecka, bo niechciałbym sytuacji, w której Dimarco i Augusto byliby zmęczeni przed spotkaniem z Realem Sociedad.

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

4 grudnia 2023 | 12:47

Dimarco to raczej taka ostateczność, on jest potrzebny na wahadle bo kto jeśli nie on

wróbel1908

wróbel1908

4 grudnia 2023 | 14:17

Z Udinese spróbował bym Bisseck Acerbi Carlos w obronie Darmian na wahadle a Caudrado wchodzi na podmęczonych rywali

superofca

superofca

4 grudnia 2023 | 14:42

Darmian, Bisseck, Acerbi
Cuadrado, Barella, Calhanoglu (Mkhitarian), Fratesi DiMarco (C.Augusto)
Arna, Lautaro (Thuram)

Generał Lufa

Generał Lufa

4 grudnia 2023 | 17:50

Nie ma szans, że ktoś oprócz Acerbiego i de Vrija zagra na środku. Tam potrzebny jest dowódca który będzie dyrygował całym blokiem. Świetna gra Darmiana i Augusto wynikała z tego że na środku rządzi Acerbi i ustawia kolegów. Jakby tam się znalazł Darmian albo Bisseck to niestety leżymy i kwiczymy.

Zamorano

Zamorano

5 grudnia 2023 | 00:02

A może czas na Stankovicia?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich