Ustawienie na Udinese w obronie zależy od Cuadrado

5 grudnia 2023 | 19:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Simone Inzaghi jest zmuszony do przekształcenia obrony przeciwko Udinese z uwagi na nieobecność Pavarda, Dumfriesa i De Vrija

Trudna sytuacja dla Simone Inzaghiego, gdyż przed sobotnim meczem Inter-Udinese, trener z Piacenzy będzie musiał radzić sobie bez zarówno De Vrija, jak i Dumfriesa. Klub poinformował oficjalnie o stanie zdrowia obu zawodników: dolegliwości mięśnia przywodziciela u byłego gracza Lazio, a problemy z mięśniami dwugłowymi lewego uda u byłego gracza PSV.

- To oznacza kryzys w obronie. Bez De Vrija, Inter traci jednego z dwóch możliwych środkowych obrońców (obok Acerbiego) w trzyosobowej linii defensywy oraz ewentualnego prawego obrońcy; bez Dumfriesa konieczne jest przesunięcie Darmiana na pozycję bocznego obrońcy, pomimo Cuadrado, który jednak musi zwiększyć liczbę minut na boisku: w ostatnim tygodniu wszedł pod koniec meczów przeciwko Juventusowi, Benfice i Napoli, po tym jak wcześniej opuścił kilka spotkań z powodu zapalenia ścięgna Achillesa. To skomplikowana sytuacja, biorąc pod uwagę brak także Pavarda po prawej stronie: Francuz pracuje nad powrotem po kontuzji kolana, której doznał 4 listopada podczas meczu wyjazdowego przeciwko Atalancie, wyjaśnia La Gazzetta dello Sport.

Dlatego obrona Interu musi zostać wynaleziona na nowo przed meczem z Udinese: wszystko zależy od Cuadrado. Jeśli były gracz Juventusu okaże się gotowy do gry od pierwszej minuty, Darmian zagra jako prawy obrońca, z Acerbim w środku, a po lewej stronie powinien pojawić się powracający Bastoni, z Carlosem Augusto jako możliwą alternatywą. W przypadku braku gwarancji ze strony Cuadrado, Darmian zagrałby na skrzydle, a Bisseck zostałby tytularnym obrońcą w trzyosobowej obronie. "W związku z tym, na razie nie można wykluczyć żadnej opcji: Inter może wystąpić w składzie Darmian-Acerbi-Bastoni, ale także z nietypową linią obrony Bisseck-Acerbi-Carlos Augusto. Pewność jest tylko co do środka, reszta będzie zależała również od treningów w tygodniu", podsumowuje la Rosea.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 1

vlodek2532

vlodek2532

5 grudnia 2023 | 20:10

Ta plaga kontuzji pokazuje jak dobrze zbudowany mam zepół - wypada 3-4 podstawowych obrońców a my dalej mamy pole manewru


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich