Marotta potwierdza negocjacje z Martinezem

7 grudnia 2023 | 08:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Dyrektor generalny Interu, Beppe Marotta, potwierdza doniesienia, że klub prowadzi negocjacje w sprawie przedłużenia o kolejne pięć lat kontraktu z kapitanem Lautaro Martinezem.

Napastnik jest najcenniejszym zawodnikiem w składzie, zwłaszcza po wygraniu Mistrzostw Świata 2022 z Argentyną, będąc kluczową postacią w zdobyciu Coppa Italia, Supercoppa Italiana oraz dotarciu do finału Ligi Mistrzów.

Lautaro Martinez zdobył nagrodę Gazzetta dello Sport, a Marotta był obecny, aby odebrać ją w jego imieniu.

- Jesteśmy dumni jako Inter, kiedy któryś z naszych zawodników wygrywa indywidualną nagrodę, ponieważ w sporcie zespołowym zasługa przypada również jego kolegom z drużyny - powiedział dyrektor generalny.

- Szybko się rozwija, udowadniając, że w sporcie zaczynasz jako talent i musisz pracować, aby stać się mistrzem. Coraz bliżej jest tej rzeczywistości i robi to w najlepszy możliwy sposób.

26-letni zawodnik został pozyskany z Racing Club za 25 milionów euro latem 2018 roku, a jego obecny kontrakt obowiązuje do czerwca 2026 roku.

Trwają już zaawansowane rozmowy, mające na celu zabezpieczenie jego przyszłości, co potwierdził dziś wieczorem Marotta.

- Oczywiście. W rzeczywistości próbujemy przedłużyć kontrakt o kolejne pięć lat. Negocjujemy, a dobrym znakiem jest to, że ma on wielkie poczucie przynależności, co w nowoczesnym futbolu naprawdę nie jest do przecenienia.

To już najbardziej owocny sezon w jego karierze, z 15 golami w zaledwie 19 meczach między Serie A a Ligą Mistrzów.

Inter i Juventus zdają się rywalizować o Scudetto, chociaż Marotta żartował, że skupienie na tych dwóch klubach ignoruje, jak wczesne jesteśmy w sezonie.

- Nigdy nie wiadomo, kiedy dwie strony walczą, trzecia często może wykorzystać okazję.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich