Przegrana i wygrana Interu

14 sierpnia 2009 | 23:39 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje3 min. czytania

Nerazzurri polegli po rzutach karnych z Juventusem Turyn oraz zwyciężyli w potyczce z Milanem 1:0 po bramce Mario Balotellego.

Sam początek spotkania to popis indywidualnych umiejętności Ricardo Quaresmy. 26-latek za pierwszym razem wywalczył korner dla Mistrzów Włoch, zaś potem oddał groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Gigiego Buffona. W kolejnych minutach mogliśmy ujrzeć próby strzałów przez Poulsena, Vieire czy chociażby ponownie Quaresmy, lecz nic z tego nie wpadło do bramek rywali. W 26 minucie wreszcie Nerazzurri zdobyli gola. Świetną akcję rozpoczął Amantino Mancini, który próbował dośrodkowywać. Piłka wpadła pod nogi Quaresmy. Piłkarz chciał posłać futbolówkę w pole karne, lecz ta w sporym zamieszaniu doszła do Thiago Motty i ten nie miał już problemów z pokonaniem doświadczonego golkipera Juventusu. Jakiś czas później jedenastki dla Starej Damy nie zamienił na gola Iaquinta, po którego strzale fenomenalnie popisał się Julio Cesar. W 44 minucie gry fatalny w skutkach błąd popełnił Kolumbijczyk Rivas. 26-letni stoper źle podał piłkę do bramkarza i całe zamieszanie wykorzystał Amauri. Więcej goli nie zobaczyliśmy, tak więc mogliśmy ujrzeć rzuty karne, w których lepszy okazali się podopieczni Ciro Ferrery.

Inter 1-1 Juventus (6-7: karne)

Strzelcy: Thiago Motta 26, Amauri 44.

Wykonawcy jedenastek: Milito (gol) 1-0, Salihamidzic (gol) 1-1, Balotelli (gol) 2-1, Grygera (gol 2-2), Chivu (gol) 3-2, Felipe Melo (gol) 3-3, Thiago Motta (gol) 4-3, Poulsen (nie strzelił) 4-3, Samuel (nie strzelił) 4-3, Amauri (gol) 4-4, Vieira (gol) 5-4, Iaquinta (gol) 5-5, Santon (nie strzelił) 5-5, Legrottaglie (gol) 5-6.

Inter: 12 Julio Cesar; 39 Santon, 25 Samuel, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 19 Cambiasso (15 Krhin 35), 8 Thiago Motta; 5 Stankovic (45 Balotelli 45); 7 Quaresma (24 Rivas 42), 30 Mancini (22 Milito 36).
Niewykorzystane zmiany: 1 Toldo, 21 Orlandoni, 20 Obi, 46 Caldirola, 48 Crisetig, 47 Alibec, 49 Destro.
Trener: José Mourinho.

Juventus: 1 Buffon; 21 Grygera, 33 Legrottaglie, 5 Cannavaro, 19 Molinaro; 7 Salihamidzic, 4 Felipe Melo, 16 Poulsen; 30 Thiago; 8 Iaquinta, 11 Amauri.
Niewykorzystane zmiany: 12 Chimenti, 13 Manninger, 2 Caceres, 3 Chiellini, 40 Yago, 41 Immobile, 42 De Paola, 23 Ariaudo, 29 De Ceglie, 43 Alcibiade, 44 Marrone, 45 G.Giovinco.
Trener: Ciro Ferrara.

Sędzia: Antonio Damato (Barletta).

Kartki: Stankovic 27, Felipe Melo 27.

Mecz z Milanem:

W pierwszych kilkunastu minutach spotkania więcej prób strzeleckich mieli Milaniści. Cesara pokonać próbowali m.in. dwukrotnie Ronaldinho oraz Antonini. Mediolańczycy również potem chcieli zaskoczyć Storariego. Za pierwszym razem głową niecelnie strzelał Samuel. Kilka minut później Nerazzurri już nie spudłowali. Po dośrodkowaniu Quaresmy idealnie w powietrze wyskoczył Balotelli i mieliśmy 1:0. Podczas pojedynku pojawiły się problemy z oświetleniem na stadionie, lecz wszystko zostało naprawione po niespełna kilku minutach.

Inter 1-0 AC Milan

Strzelcy: Balotelli 24.

Inter: 12 Julio Cesar; 39 Santon, 23 Materazzi, 25 Samuel, 26 Chivu (46 Caldirola 45); 14 Vieira, 5 Stankovic, 8 Thiago Motta; 7 Quaresma (30 Mancini 39), 22 Milito, 45 Balotelli.
Niewykorzystane zmiany: 1 Toldo, 21 Orlandoni, 20 Obi, 24 Rivas, 48 Crisetig, 47 Alibec, 49 Destro.

AC Milan: 30 Storari; 44 Oddo, 13 Nesta, 19 Favalli, 77 Antonini; 5 Flamini, 8 Gattuso, 20 Abate; 80 Ronaldinho; 7 Pato, 11 Huntelaar.
Niewykorzystane zmiany: 31 Roma, 4 Kaladze, 9 Inzaghi, 14 Onyewu, 22 Borriello, 56 Albertazzi, 51 Strasser, 57 Scampini, 53 Oduamadi, 54 Ikande, 49 Di Gennaro, 58 Verdi.
Trener: Leonardo.

Sędzia: Paolo Valeri (Rzym).

Kartki: Chivu 9, Antonini 29, Stankovic 32.