Wysokie zwycięstwo Interu

9 grudnia 2023 | 20:03 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Za nami mecz z Udinese. Nerazzurri szczególnie dobrze zagrali ostatni kwadrans I połowy, kiedy zdobyli aż trzy bramki. Ostatnie trafienie należało do Lautaro. Inter pokonał przyjezdnych 4:0.

PRZEBIEG MECZU:

5' Rzut rożny dla Interu.
9' Dośrodkowanie Dimarco. Lautaro próbował trafić do bramki głową, ale pocelował jedynie w słupek.
13' Dobre podanie Bissecka do Dimarco, który oddał strzał, lecz Silvestri zdołał go obronić.
15' Strzał Pereyry obok bramki.
19' Bardzo dobre podanie Dimarco do Lautaro, który próbował minąć dwóch obrońców, ale defensorzy okazali się być bardziej skuteczni.
24' Niecelne uderzenie Calhanoglu z dystansu.
28' Bardzo dobra postawa obrony Udinese, która kilkukrotnie powstrzymała zawodników Interu.
32' Rzut rożny dla Interu. Nerazzurri nie wykorzystali stałego fragmentu gry.
32' Kolejne wznowienie z narożnika boiska. Obrońcy wybili piłkę, która trafiła pod nogi Mkhitaryana. Piłkarz oddał niecelny strzał.
33' Świetne dośrodkowanie Dimarco w kierunku Lautaro, który był faulowany w polu karnym, lecz sędzia potrzebował VAR-u, by podykatować rzut karny.
36' W trakcie videoweryfikacji żółtą kartką został ukarany Simone Inzaghi.
39' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Calhanoglu z jedenastego metra!
41' Kolejny rzut rożny dla Interu. Calhanoglu w pole karne, piłkę wybili obrońcy drużyny gości.
42' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Precyzyjne trafienie Dimarco, któremu asystował Calhanoglu!
44' GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Thuram wykorzystał miękkie i dokładne podanie od Mkhitaryana.
45+2' Bardzo dobra akcja Interu. Świetne podanie Dimarco do Lautaro, ale Argentyńczyk nie wykorzystał szansy.

50' Po przerwie Udinese wyszło bardziej zdeterminowane i nie odpuszczało.
54' Dimarco wywalczył rzut rożny.
56' Carlos Augusto i Anrautović zmienili Bastoniego i Thurama.
60' Payero niecelnie uderzył z dystansu.
62' Cioffi również dokonał zmian w swoim zespole.
69' Świetne dwie parady Sommera, który powstrzymał rywali.
70' Cuardado i Asllani weszli w miejsce Dimarco i Calhanoglu.
71' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu wolnego.
74' Rzut rożny dla Udinese.
79' Mkhitaryan zszedł z boiska. Jego miejsce zajął Sensi.
84' GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Co za trafienie Martineza! Indywidualna akcja Argentyńczyka.
90+4' Koniec meczu. Inter pokonał Udinese 4:0.

Inter - Udinese 4:0 (3:0)