Walka o młodego Szweda, Barca wypada

2 stycznia 2024 | 20:31 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Trwa wyścig o reprezentanta Szwecji do lat 21. Lucas Bergavll jest na celowniku m.in. Interu Mediolan oraz FC Barcelony.

Hiszpański portal AS informuje, że ekipa Barcy miała jednak wypaść z tego wyścigu. Okazuje się, że ta transakcja jest nieosiągalna finansowo dla Blaugrany.

Przybliżmy teraz postać Bergvalla. W ostatnich miesiącach nastoletni pomocnik stał się wyróżniającym się zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej w Europie. W lutym przyszłego roku Szwed skończy osiemnaście lat i poczynił już znaczące kroki w seniorskiej piłce nożnej dla Djurgardens. Dodatkowo piłkarz wystąpił już w szwedzkiej reprezentacji na szczeblu drużyn młodzieżowych, a dokładnie w ekipie do lat 21.

The Corriere zauważa również, że Bergvall został już uznany za jeden z jedenastu najlepszych talentów poniżej dwudziestego roku życia w Europie. Nastoletni pomocnik posiada połączenie wzrostu, siły i umiejętności technicznych gry w piłkę, co uczyniło go biegłym w walce w środku pola pomimo stosunkowo młodego wieku. Kluczową siłą Bergvalla jest jego skłonność do podnoszenia głowy i wykonywania zdecydowanych podań oraz biegania po kontrataku.

Inter śledzi Bergvalla od kilku miesięcy. Nerazzurri postrzegają Szweda jako główną opcję dla swojej przyszłości pomocnika. Ekipa z Mediolanu nie jest oczywiście jedyną, która wielbi umiejętności 17-latka.

Pierwsze oficjalne kroki miała podjąć drużyna Udinese, która złożyła już Djurgardens ofertę w wysokości około 5 milionów euro za podpis Bergvalla. Szwedzki zespół szybko jednak odrzucił tę propozycję. Klub ze Skandynawii chciałby latem pozyskać ze sprzedaży swojego młodego gwiazdorskiego pomocnika przynajmniej 15 milionów euro. Barcelona uważa, że Bergvall nie jest wart tej ceny, choć nawet jakby był, to Katalończycy nie mają takich funduszy. Co innego Inter, choć możemy spodziewać się, że do walki mogą się włączyć inne kluby z Europy.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich