Muriel do Interu, ale pod jednym warunkiem

4 stycznia 2024 | 08:30 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Nerazzurri mają w planach podpisać kontrakt z napastnikiem Atalanty, Luisem Murielem. Jest jednak jeden warunek, który musi zostać spełniony, żeby do tego doszło.

Wczorajsze wydanie rzymskiej gazety Corriere dello Sport przybliża nam ten temat. Rozpoczęcie styczniowego okienka transferowego uruchomiło masę spekulacji, a sytuacja Interu w ataku skłania do podjęcia pewnych działań.

Podczas gdy Lautaro Martinez i Marcus Thuram dbają o to, żeby Nerazzurri mieli odpowiednią jakość w ostatniej tercji, to w drugim garniturze sytuacja zaczyna wyglądać nieco trudniej. Marko Arnautovic pokazał kilka pozytywnych oznak w swoich ostatnich trzech występach w Interze, ale nad Austriakiem wciąż krąży widmo kontuzji, słabej formy oraz braku spójności. To samo można w dużej mierze powiedzieć o Alexisie Sanchezie.

Biorąc pod uwagę ten stosunkowo niewielki wkład byłych napastników z Premier League, Inter może mieć motywację do interwencji na rynku transferowym w tym miesiącu. Jednym z nazwisk, po które Inter mógłby się zwrócić, jest napastnik Atalanty Muriel.

Kolumbijczyk prędzej czy później opuści Atalantę, ponieważ jego kontrakt wygasa z końcem czerwca i nic nie wskazuje na to, aby został przedłużony. La Dea koncentruje się obecnie na kilku młodszych napastnikach, znajdujących się obecnie w składzie. W takim wypadku zespół z Lombardii mógłby sprzedać Muriela jeszcze w tym miesiącu, za stosunkowo niewielką opłatą.

Muriel z pewnością wniósłby ze sobą mnóstwo doświadczenia z Serie A i sprawdzoną jakość, co czyni 32-latka kuszącym celem krótkoterminowym dla Interu. Jest jednak jeden kluczowy warunek. Według Corriere będzie to całkowicie uzależnione od odejścia Sancheza, który nie ma zamiaru opuszczać Mediolanu. Pozostaje pytanie, czy wymiana Chilijczyka na Muriela jest w ogóle sensowna?

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

vlodek2532

vlodek2532

4 stycznia 2024 | 11:11

Tu byłbym na tak, gość potrafi strzelić bramkę z półokazji i jest wszędobylski w ofensywie.

inter00

inter00

4 stycznia 2024 | 14:43

Muriel byłby ciekawą opcją, stanowi duże zagrożenie, piłka go szuka i potrafi wykonywać rzuty wolne. Brałbym go nawet latem za Alexisa lub Arnautovicia.

Pepesz1908

Pepesz1908

5 stycznia 2024 | 10:16

Jako piłkarz skończył się jakieś 3 lata temu. Nie będzie to wzmocnienie.

Paulo82

Paulo82

5 stycznia 2024 | 20:06

Następny marny emeryt bez liczb do kolekcji.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich