Dlaczego Inter powinien powalczyć o Superpuchar

16 stycznia 2024 | 19:00 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Publicystyka5 min. czytania

Superpuchar Włoch, który odbędzie się w 2024 roku w Arabii Saudyjskiej, przynosi zupełnie nową formułę rywalizacji. Inter Mediolan, wraz z Lazio, Napoli i Fiorentiną, znajdzie się w centrum tego prestiżowego turnieju. Dla Nerazzurri, ta zmiana formatu to nie tylko wyzwanie, ale również szansa na zdobycie ważnego trofeum i pokazanie siły na arenie międzynarodowej.

Obawy związane z Superpucharem Włoch 2024 w Arabii Saudyjskiej

Odległa lokalizacja budzi wśród kibiców Interu zrozumiałe obawy. Przede wszystkim, podróż i aklimatyzacja w innym strefie klimatycznej i czasowej mogą wpłynąć na kondycję i gotowość fizyczną zawodników. Dodatkowo, kwestie logistyczne i organizacyjne związane z tak długą podróżą mogą stanowić wyzwanie dla zarządu klubu. Z drugiej strony jeśli boimy się, że dwa mecze daleko od domu zepsują wszystko co Inzaghi zbudował w ostatnich miesiącach, to może nie do końca jesteśmy pewni swoich sił i umiejętności? Jestem przekonany, że sam trener nie traktuje tego w ten sposób.

Pokazać się na innych rynkach

Wszyscy mamy świadomość jakie motywacje kierowały władzami piłki we Włoszech, by zamiast jednego meczu na przykład na Stadio Olimpico, ściągnąć 4 włoskie zespoły do Arabii Saudyjskiej. Zmiana lokalizacji na Arabię Saudyjską ma swoje znaczenie. Dzięki temu Inter ma okazję poszerzyć swoją globalną bazę fanów i zwiększyć swoją widoczność na świecie. Obecność w takim miejscu, jakim jest Arabia Saudyjska, to także szansa na nawiązanie nowych, wartościowych kontaktów biznesowych, co może przynieść klubowi korzyści finansowe. Obecność w Arabii Saudyjskiej to też okazja do pokazania się na arenie międzynarodowej. W czasach, gdy piłka nożna staje się coraz bardziej globalna, takie wydarzenia mają ogromne znaczenie dla marki klubu. Inter może wykorzystać ten turniej do zaprezentowania się jako silny, międzynarodowy gracz, zdolny rywalizować z najlepszymi.

Test przed Ligą Mistrzów

Rywalizacja z silnymi przeciwnikami, jak Lazio, Napoli i Fiorentina w formie rozgrywek pucharowych jest doskonałą okazją do przetestowania składu i taktyki przed nadchodzącymi ważnymi meczami w lidze i europejskich pucharach. Mecze te mogą być również świetnym polem do przetestowania nowych zawodników i strategii, co może okazać się cenne w dłuższej perspektywie sezonu.

Potwierdźmy swój status

Ponadto, zdobycie Superpucharu Włoch byłoby potwierdzeniem wysokiego statusu i formy zespołu. To trofeum, choć czasem traktowane po macoszemu, nadal jest ważnym wyróżnieniem i może dodać zawodnikom pewności siebie na kolejne mecze. Zwycięstwo i zdobycie tego trofeum po raz kolejny z pewnością zwiększyłoby morale zespołu i pozytywnie wpłynęłoby na jego atmosferę.

Duże pieniądze do zarobienia

Takich pieniędzy w Superpucharze Włoch jeszcze nie było. Wygranie tego trofeum to zastrzyk 8 milionów euro dla klubowej kasy. W obecnej sytuacji są to na pewno pieniądze obok których nie można przejść obojętnie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Dodatkowa integracja zespołu

Czy mieliście kiedyś krótki wyjazd służbowy, ale w ciekawym miejscu? Osobiście lubiłem od czasu do czasu takie wyjazdy, nawet jeśli nie był to urlop, a praca, to podczas 24-doby zawsze był czas wolny, który można było wykorzystać dla siebie. Zmiana otoczenia, zwłaszcza w okresie zimowym może mieć pozytywny wpływ na nas. Udział w Superpucharze Włoch jest również doskonałą okazją do budowania i utrzymywania ducha zespołowego. Na ten aspekt jak wiemy nie musimy narzekać w tym sezonie. Wspólna podróż i przebywanie w nowym otoczeniu może zintegrować drużynę, budując silniejsze więzi i lepsze zrozumienie między zawodnikami. Taka spójność może przynieść korzyści w dłuższej perspektywie, zwłaszcza w kontekście zbliżających się ważnych spotkań ligowych i międzynarodowych.

Szanujmy czasy w których żyjemy i walczmy o to trofeum

Czasem mam wrażenie, że kibice Interu mają krótką pamięć i szybko zapominają jak trudno jest w piłce zbudować drużynę, która zdobywa trofea i jak tak wyboista bywa droga do osiągania takich sukcesów. Cel Interu na ten sezon jest jasny: odzyskać Mistrzostwo Włoch, ale... uważam, że każda okazja do zdobycia trofeum jest ważna dla każdego klubu. Dla Interu Mediolan, który ma bogatą historię i tradycję, każde trofeum dodaje kolejny rozdział do ich imponującej historii. Dlatego też, Superpuchar Włoch powinien być traktowany z pełnym zaangażowaniem i ambicją, aby pokazać, że Inter jest zawsze w grze o najwyższe cele.

Ostatnie 3 sezony to czas, który pozwolił nam na uzupełnienie klubowej gabloty o 5 pucharów (Scudetto, 2 x Puchar Włoch i 2 x Superpuchar Włoch), jednak poprzedzające te sukcesy 9 sezonów to 0 dorobek. Doceńmy to i uszanujmy. Nikt nam niczego nie gwarantuje w tym sezonie, bo zarówno o Scudetto musimy walczyć jeszcze przez kilka miesięcy, tak sukces w Lidze Mistrzów jak zawsze będzie arcytrudny. W Pucharze Włoch nie uda się już nic zdziałać, gdyż z tych rozgrywek już odpadliśmy.

Reasumując liczę, że Inter nie zlekceważy wyjazdu do Arabii Saudyjskiej i naprawdę powalczy o to trofeum. Wykorzystujmy każdą okazję do zdobywania trofeów, piłkarze na pewno będą chcieli je wznieść w górę. Przed rokiem pokonanie Milanu dało nam pozytywnego "kopa" na resztę sezonu. Miejmy nadzieję, że historia się powtórzy i Inter wróci z odległej Arabii jeszcze silniejszy.

Źródło: inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 5

Dominik

Dominik

16 stycznia 2024 | 20:08

Pełna zgoda

Larry

Larry

16 stycznia 2024 | 23:27

Skoro już jedziemy, to oczywiście wygrajmy, ale wciąż uważam, że totalnie bez sensu tam lecimy. Albo co najmniej kasa do podniesienia jest, mówiąc oględnie, nie urywająca no wiadomo czego. Odpoczęliśmy sobie kilka dni i zrobiliśmy Monzy jesień średniowiecza. Ciekawe, co będzie po powrocie z wyjazdu integracyjnego ;)

jacodj

jacodj

17 stycznia 2024 | 08:26

Też się zgadzam 🖤💙

castillo20

castillo20

17 stycznia 2024 | 16:00

Ja mam mieszane uczucia. W najmocniejszym składzie, kiedy jesteśmy wypoczęci możemy pokonać każdego. Grając już z kilkoma rezerwowymi nie można być pewnym żadnego wyniku. Natomiast zmęczeni również nie prezentujemy już naszego najwyższego poziomu. I teraz tak, lecimy zagrać ten mini turniej licząc, że równocześnie sprawdzimy kilku rezerwowych i nie przemęczymy podstawowych. Czyli sumując nie jesteśmy pewni czy to wygramy, natomiast mamy wiele do stracenia jeżeli chodzi o przemęczenie i kondycje. Sporo do stracenia, tylko dobre szanse na wygraną

Promatti

Promatti

17 stycznia 2024 | 19:52

Jak dla mnie mogą pojechać zaprezentować się przed potencjalnym nowy kupcem ;)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich