Lautaro strzelił, Inter zdobył Superpuchar Włoch!

22 stycznia 2024 | 18:48 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Za nami finał Superpucharu Włoch. Nerazzurri zmierzyli się z Napoli. Mimo gry w przewadze, podopieczni Simone Inzaghiego mieli problemy ze skutecznością w ataku. W końcu, w doliczonym czasie gry, Lautaro Martinez trafił do bramki. Tym samym Inter po raz trzeci z rzędu może celebrować zdobycie pierwszego trofeum w tym roku. Miejmy nadzieję, że nie ostatniego. Forza Inter!

PRZEBIEG SPOTKANIA:

4' Calhanoglu sfaulował Zerebina.
5' Nieudany rzut wolny w wykonaniu Napoli.
7' Dośrodkowanie w pole karne Interu. Nerazzurri wybili piłkę.
10' Dimarco wrzucił piłkę w pole karne, ale Gollini uprzedził Thurama.
11' Faul Barelli, rzut wolny dla Napoli.
15' Strzał z dystansu Dimarco. Piłkę odbił obrońca Napoli, po czym Inter nie wykorzystał rzutu rożnego.
17' Uderzenie Calhanoglu sprzed pola karnego. Gollini nie miał problemu ze złapaniem piłki.
18' Niecelny strzał Mkhitaryana.
20' Dośrodkowanie Barelli w pole karne. Lautaro nie doskoczył do piłki.
24' Rzut rożny dla Interu. Pavard sfaulował bramkarza rywali. Napoli wznowiło grę.
31' Acerbi podał na główkę do Lautaro, lecz Argentyńczyk niecelnie odbił piłkę.
34' Zamieszanie w polu karnym Napoli. Drużyna Mazzarriego czujnie zagrała w obronie.
38' Ofajsowa akcja duetu Thuram - Lautaro.
41' Indywidualna akcja Kvaratskhelii, którego ostatecznie zablokował De Vrij.
42' Żółta kartka dla Rrahmaniego za faul na Martinezie.
43' Mkhitaryan wypuścił na wolne pole Thurama, do którego wyszedł Gollini. Nerazzurri mieli pustą bramkę, ale zabrakło asekuracji.
44' Żółty kartonik zobaczył Calhanoglu, który sfaulował Kvaratskhelię.
45+1' Barella dograł do Thurama, który głową uderzył piłkę w kierunku bramki, ale przeleciała ona nad poprzeczką.

II POŁOWA
47' De Vrij ukarany żółtą kartką za faul na Simeone.
48' Niecelne uderzenie Politano z rzutu wolnego.
51' Groźna kontra Napoli. Kvaratskhelia oddał strzał, a Sommer wybił piłkę za końcową linię boiska.
52' Podopieczni Mazzariego nie wykorzystali stałego fragmentu gry.
55' Żółta kartka dla Barelli.
55' Koncert żółtych kartoników - tym razem Rapuano ukarał Simeone.
57' Gollini obronił strzał Thurama.
59' Ostigard zmenił Zerbina.
60' Zrobiło się gorąco! Simeone sfaulował Acerbiego, za co Rapuano przyznał mu drugą żółtą kartkę, co w konsekwencji wykluczyło gracza z dalszej gry. Napoli kontynuowało mecz w osłabieniu.
63' Carlos Augusto i Fratesi weszli w miejsce De Vrija i Barelli.
65' Dimarco wznowił grę z narożnika boiska. Obrońcy Napoli wybili piłkę.
68' Dobre dośrodkowanie Dimarco w kierunku Lautaro. Martinez nie wykorzystał okazji.
69' Calhanoglu próbował zaskoczyć Golliniego strzałem z dystansu, ale jego derzenie było niecelne.
70' Gaetano i Lindstrom zmienili Kvaratskhelię i Politano.
72' Pavard wywalczył rzut rożny. Dimarco dośrodkował w pole karne. Do piłki nie doszedł Thuram.
74' Kolejne zmiany w ekipie Napoli. Mazzocchi i Cajuste opuścili boisko. Ich miejsce zajęli Raspadori oraz Mario Rui.
76' Sędzia meczu ukrał Mazzariego za dyskusję.
79' Mario Rui niecelnie strzelił z dystansu.
81' Arnautović i Sanchez zmienili Thurama i Dimarco.
82' Rzut rożny dla Interu. Napoli wybiło piłkę, która trafiła pod nogi Mkhitaryana. Piłkarz bez wahania oddał strzał, ale nie trafił w światło bramki.
85' Gollini powstrzymał Arnautovicia, który z ostrego kąta chciał wcisnąć piłkę do bramki. Rzut rożny dla Interu.
90' Gaetano został ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie.
90+1' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Po wielu próbach Inter w końcu zdobył bramkę! Doskonałe dośrodkowanie Pavarda wykorzystał Lautaro. Martinez pewnym i mocnym uderzeniem pokonał Golliniego, a następnie podbiegł do trybuny kibiców Nerazzurrich, by wspólnie cieszyć się ze zdobytego gola.
90+3' Bisseck zmienił Argentyńczyka.
90+8' Gollini obronił strzał Calhanoglu.
90+8' Koniec meczu. Nerazzurri po raz trzeci z rzędu wygrali Superpuchar Włoch!

Napoli - Inter 0:1 (0:0)
90+1' Martinez

Napoli (3-4-2-1): 95 Gollini; 22 Di Lorenzo, 13 Rrahmani, 5 Juan Jesus; 30 Mazzocchi (6 Mario Rui 74'), 24 Cajuste (,81 Raspadori 74'), 68 Lobotka, 23 Zerbin (55 Ostigard 58'); 21 Politano (70 Gaetano 70'), 77 Kvaratskhelia (29 Lindstrom 70'); 18 Simeone.
Ławka rezerwowych:14 Contini, 16 Idasiak, 4 Demme, 20 Zielinski, 26 Ngonge, 50 D'Avino, 60 Gioielli.
Trener: Walter Mazzarri.

Inter (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 6 De Vrij ( 30 Carlos Augusto 63'), 15 Acerbi; 36 Darmian, 23 Barella (16 Frattesi 63'), 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco (8 Arnautovic 81'); 9 Thuram (70 Sanchez 81'), 10 Lautaro (31 Bisseck 93').
Ławka rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 2 Dumfries, 5 Sensi, 14 Klaassen, 17 Buchanan, 21 Asllani, 44 Stabile, 50 Stankovic, 95 Bastoni.
Trener: Simone Inzaghi