Remis Interu z Torino w 19. kolejce

27 stycznia 2024 | 18:49 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Akademia3 min. czytania

Spotkanie na szczycie tabeli między Torino a Interem zakończyło się bezbramkowym remisem, co miało miejsce w 19. kolejce rozgrywek Primavera 1 TIM w sezonie 2023/24. Inter prowadzony przez Chivu, grając na wyjeździe na "Stadio Valentino Mazzola", zmierzył się z Torino pod wodzą Giuseppe Scurto w meczu trudnym, fizycznym i wyrównanym.

Pierwsza połowa upłynęła szybko z intensywną grą, kontratakami i kilkoma okazjami, jednak bez zdobytych goli. Nerazzurri rozpoczęli agresywnie, z inicjatywą Di Maggio do Berenbrucha, który jednak nie trafił w światło bramki. Przed trzydziestą minutą zawodnicy Chivu stworzyli kolejne dobre okazje do zdobycia bramki na Torino, począwszy od dośrodkowania Quieto do Kamate, który nie zdołał skierować piłki na bramkę z dobrej pozycji. Najważniejsza akcja powstała po grze Berenbrucha na drugim słupku i strzale głową Cocchiego, jednak faul Sarr przy obronie zniweczył radość z prowadzenia. Obie drużyny próbowały również strzelać z dystansu, lecz bez większej precyzji w wykończeniu: strzał Quieto w 36. minucie został złapany przez Abatiego, a na dośrodkowanie Berenbrucha w pole karne Torino, niewiele zabrakło Sarrowi i Di Maggio.

Drugą połowę charakteryzowała ciągła ewolucja, z obiema drużynami odpowiadającymi na ciosy rywali i próbującymi różnych zmian w celu znalezienia sposobu na zdobycie bramki. Torino próbowało od razu po asyście piętą Ciammaglichelli do Gabelliniego, który oddał centralny strzał, łatwo zablokowany przez Raimondiego. Krótko po godzinie gry nastąpiła pierwsza podwójna zmiana, z Owusu i De Pieri zastępującymi Quieto i Berenbrucha, a minutę później Kamate próbował diagonalnym strzałem, który minął słupek. Granata odpowiedziała wprowadzonymi do gry Longonim i Franzonim, który zdobył rzut wolny na granicy pola karnego, a następnie wykonał mocne i napięte dośrodkowanie, dwukrotnie zablokowane przez Raimondiego. Najjaśniejszą okazją drugiej połowy dla Torino było uderzenie Dalla Vecchii, który znalazł się z piłką u stóp i trafił w poprzeczkę. W pięciu minutach doliczonego czasu gry zawodnicy Chivu naciskali, starając się wygrać mecz, który nie dostarczył więcej emocji: Roma dogoniła Granatowych na drugim miejscu (34 punkty), podczas gdy Inter utrzymał samodzielną pozycję lidera z dorobkiem 38 punktów.

TORINO 0-0 INTER

TORINO (4-3-3) 1 Abati; 3 Casali, 24 Mendes, 25 Dellavalle; 47 Muntu; 17 Ciammaglichella (72' 19 Longoni), 30 Dalla Vecchia, 21 Silva (91' 18 Perciun); 10 Dell'Aquila (46' 7 Savva), 27 Gabellini (72' 72 Franzoni), 29 Njie. W rezerwie: 69 Bellocci, 4 Mahari, 6 Rettore, 26 Bonadiman, 32 Di Paolo, 42 Keita, 77 Marchioro.

Trener: Giuseppe Scurto

INTER (4-3-3): 21 Raimondi; 27 Aidoo (72' 26 Miconi), 15 Stante, 6 Stabile (89' 19 Matjaz), 3 Cocchi; 8 Di Maggio (89' 34 Mosconi), 31 Zanchetta, 14 Berenbruch (66' 30 De Pieri); 10 Kamate, 9 Sarr, 11 Quieto (66' 7 Owusu). W rezerwie: 12 Tommasi, 22 Spinacce, 24 Ricordi, 28 Mazzola, 33 Alexiou, 35 Zarate.

Trener: Cristian Chivu.

Sędzia: Andeng Asystenci: Bianchi; Rinaldi

Kartki: 43' Muntu (T), 64' Aidoo (I), 74' Cocchi (I), 77' Stabile (I)