Allegri nie doczeka się reakcji na słowne zaczepki

30 stycznia 2024 | 17:43 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Trener Interu chce zmniejszyć napięcie fizyczne i psychiczne przed wielkim starciem w niedzielę.

Zbliża się mecz Inter-Juve, w niedzielny wieczór na San Siro dojdzie do wielkiego starcia pomiędzy pierwszym a drugim w tabeli. Nerazzurri prowadzą z jednym meczem mniej, ale praca Inzaghiego z zespołem polega na uświadomieniu, że pojedynek będzie trwał jeszcze długo. Oto jak przygotowuje się do tego starcia.

W obliczu niedzielnego derby d'Italia skupienie powinno być wyłącznie na boisku. Dlatego regeneracja energii nerwowej i fizycznej dzięki dwóm dniom odpoczynku przyznanych grupie po niedzielnym zwycięstwie we Florencji. Brak odpowiedzi na docinki Allegriego, aby uniknąć jakichkolwiek rozpraszaczy. I przede wszystkim zakaz traktowania starcia z Juventusem jako rodzaju meczu o punkt dla Scudetto, ponieważ taka myśl naładowałaby dodatkową presją na grupę. Simone Inzaghi zaczął przygotowywać wielki mecz niedzieli na San Siro już w wywiadach po meczu Fiorentina-Inter, robiąc to jak zwykle z dbałością o szczegóły... poza boiskiem.

Treningi będą wznowione jutro, a Nerazzurri wykorzystują te 48 godzin z zamkniętą Pinetiną na relaks. Od jutra będą mieli mniej obciążone mięśnie i bardziej wolne głowy, aby skoncentrować się na taktycznych wskazówkach przeciwko Juventusowi. Po napięciu nagromadzonym zarówno w dniach Superpucharu w Arabii, jak i przed wyjazdem do Florencji (za sprawą remisów Juve i Milanu), grupa potrzebowała oderwać się i Inzaghi to zrozumiał. Zatem sesje w Appiano będą przede wszystkim taktyczne, a trzy dni plus rozgrzewka w niedzielę uważane są za wystarczające, aby być gotowym na spotkanie ze Starą Damą, czytamy na Gazzetta.it.

Po sukcesie we Florencji Inzaghi mówił również o trwającej od tygodni wymianie zdań z Juventusem. Trener z Piacenzy nie ma korzyści w przesuwaniu uwagi poza boisko, w rozpraszaniu swoich zawodników i otoczenia wypowiedziami dotyczącymi sędziowania, wątpliwych zdarzeń czy historycznej rywalizacji między klubami. Inzaghi jest przekonany, że jego grupa jest silna i że, jeśli pozostanie skoncentrowana wyłącznie na meczu, osiągnie więcej.

A potem jest jeszcze inna wypowiedź Simone, która ma szczególne znaczenie w przygotowaniach do derby d'Italia. "Sukces we Florencji był ważny, ale nie decydujący. I nawet pokonanie Juventusu w niedzielę nie będzie decydujące...". Sposób, by nie przekształcać meczu z Bianconeri w rodzaj... punktu meczowego o Scudetto. Należy pamiętać, że biorąc pod uwagę, że nawet po osiągnięciu przewagi +4 w tabeli (z jednym meczem do odrobienia), do końca sezonu pozostałoby jeszcze 15 kolejek. Takie podkreślenie jednak służy uniknięciu niepotrzebnej presji na zespół i otoczenie, trzymaniu nóg wszystkich mocno na ziemi i powstrzymywaniu kogokolwiek przed nadmiernym wysiłkiem.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 6

Dziarski

Dziarski

30 stycznia 2024 | 17:56

rozjedźmy ich jak milan proszeee

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

30 stycznia 2024 | 17:58

tak się raczej nie stanie, ale to byłoby wskazane aby troszkę stonowali swoje buńczuczne wypowiedzi, da się odczuć na social media, że kibice poczuli że mają szansę i przez to przydałoby się nieco zimnego prysznica na głowy

Rahi

Rahi

30 stycznia 2024 | 18:28

Nie wiem dlaczego nawet w wyraźnie lepszej formie, składzie, stylu gry zawsze się męczymy. Od dawna wspominałem, że dziś psychologowie klubowi powinni piłkarzy na takie mecze przygotowywać, żeby nie przegrać w szatni...

Dziarski

Dziarski

30 stycznia 2024 | 22:10

@RAHI niby tak ale też w drugą stronę, nawet jak byliśmy w dołku to na juve zawsze była spina i walka do końca

vlodek2532

vlodek2532

30 stycznia 2024 | 23:15

psychicznie nie jest z nami źle bo to my zawsze szybko odpowiadaliśmy an trafienia albo w końcówce robiliśmy im dziecko, patrz Darmian i Sanchez z pomocą Alexa Sandro minutę przed karnymi

inter00

inter00

30 stycznia 2024 | 19:05

I dobrze, odpowiada się na boisku, a nie na konferencjach.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich