Leicester komplikuje transfer Sensiego

31 stycznia 2024 | 08:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Stefano Sensi miał w poniedziałek przejść testy medyczne i dołączyć do zespołu Leicester City. Okazuje się, że piłkarz wciąż przebywa w Mediolanie, ze względu na kombinacje Anglików w sprawie charakteru umowy z Interem.

Włoskie raporty twierdzą, że klub z drugiej ligi angielskiej jest powodem, dla którego Stefano Sensi nie sfinalizował jeszcze przeprowadzki. Sprawa ciągnie się już od tygodni i początkowo wydawała się dość prostą transakcją.

Umowa Sensiego z Interem obowiązuje do 30 czerwca tego roku, więc Leicester City zaproponowało opłatę w wysokości 500 tysięcy euro za wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za kolejne 3 miliony euro. Nerazzurri przystali na tę ofertę, ale Anglicy postanowili zmienić warunki. Kilka dni temu Leicester usunęło z umowy udzielenie gwarancji zakupu i zamiast tego nałożyli obowiązek tylko w przypadku awansu do Premier League. Nerazzurri nie są co do tego przekonani, ponieważ istnieje wtedy ryzyko, że stracą piłkarza latem jako wolnego agenta.

La Gazzetta dello Sport twierdzi, że klub z Mediolanu był ostatecznie skłonny przystać na te warunki, choć zaproponowali jeszcze transfer Sensiego za 500 tysięcy euro z 2 milionami euro premii za ligowy awans oraz procent od prowizji za przyszłą sprzedaż.

Inter oczekiwał, że wczoraj otrzyma dokumenty podpisane przez dyrektorów Leicester City, ale wciąż nie dotarły. W obecnej sytuacji włoskie źródła informują, że dzisiaj rano Sensi weźmie udział w treningu z kolegami z drużyny Interu. Jeśli obie strony się nie dogadają, to Włoch pozostanie zapewne w Mediolanie do czasu wygaśnięcia kontraktu.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 4

Matt1

Matt1

31 stycznia 2024 | 08:37

ja pierdziele... to się w pale nie mieści. Zostawmy już tego kalekę, skoro i tak żaden nowy piłkarz nie dołączy.

Kiksu

Kiksu

31 stycznia 2024 | 12:39

Widocznie ktoś od nich się bliżej przyjrzał temu jegomościowi i jego możliwościom i otrzeźwieli :) (edycja 2024.01.31 12:40 / Kiksu)

inter00

inter00

31 stycznia 2024 | 13:01

Dla nas każde warunki jego odejścia, nawet, jeśli mamy za niego dostać tylko 0,5 mln, są korzystne.

superofca

superofca

31 stycznia 2024 | 18:42

A ja myślę, że testy tak mu dobrze poszły.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich