Piorunująca druga połowa: Roma 2-4 Inter

10 lutego 2024 | 17:07 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Inter, Inter, Inter. Mówi się, że powrót jest zawsze mocniejszy niż niepowodzenie. W ulewnym deszczu na Olimpico, Nerazzurri odwrócili losy meczu, pokonując Romę z prawdziwą klasą i determinacją. Zakończyło się to wynikiem 4-2, z Bastonim pieczętującym epickie zwycięstwo w doliczonym czasie gry. To było wspaniałe.

Nerazzurri w ten sposób dodał trzy punkty do swojego konta - i to bardzo ważne trzy punkty. Po otwierającym wynik golu Acerbiego, Roma odpowiedziała przez Manciniego, a następnie El Shaarawy'ego, wychodząc na prowadzenie przed przerwą. Ale Inter był naprawdę niszczycielski w drugiej połowie i walczył zaciekle.

Najpierw Thuram wyrównał po dośrodkowaniu Darmiana. Potem Francuz był zaangażowany w trzeciego gola Interu, konkurując z Angelino, który mógł tylko skierować dośrodkowanie Mkhitaryana do własnej siatki. Nerazzurri nagle wyszli na prowadzenie i byli również wdzięczni Sommerowi, który pomógł zachować przewagę. W końcu, w doliczonym czasie gry, Arnautović otrzymał piłkę od Sancheza i przygotował Bastoniego do zakończenia meczu w kontrataku. Po prostu, cudowny wieczór dla Nerazzurrich!

ROMA 2-4 INTER

Strzelcy: 17' Acerbi (I), 28' Mancini (R), 44' El Shaarawy (R), 49' Thuram (I), 56' Angeliño (I) own goal, 93' Bastoni (I)

ROMA (4-3-3): 1 Rui Patricio; 2 Karsdorp, 23 Mancini, 3 Huijsen, 69 Angeliño (37 Spinazzola 61'); 4 Cristante (52 Bove 61'), 16 Paredes, 7 Pellegrini (35 Baldanzi 76'); 21 Dybala (17 Azmoun 87'), 90 Lukaku, 92 El Shaarawy (59 Zalewski 76').

Pozostali na ławce: 63 Boer, 99 Svilar, 6 Smalling, 14 Llorente, 19 Celik, 20 Renato Sanches, 22 Aouar, 43 Kristensen, 67 Joao Costa.
Trener: Daniele De Rossi.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 15 Acerbi (6 De Vrij 63'), 95 Bastoni; 36 Darmian (2 Dumfries 75'), 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco (30 Carlos Augusto 75'); 9 Thuram (70 Sanchez 87'), 10 Lautaro (8 Arnautovic 75').

Pozostali na ławce: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 14 Klaassen, 17 Buchanan, 21 Asllani, 31 Bisseck, 41 Akinsanmiro.
Trener: Massimiliano Farris (zastępujący Simone Inzaghiego).

10 lutego 2024 | 17:28

Jakoś ciężko jest mi sobie wyobrazić, żebyśmy ich dzisiaj okrutnie nie pojechali...

el_loco

el_loco

10 lutego 2024 | 18:51

Deszcz ewidentnie jest naszym przeciwnikiem.
Natomiast jak dla mnie Damian do zmiany. Od kilku meczów gra średnio.

Heisenberg

Heisenberg

10 lutego 2024 | 18:58

Kiepskie warunki, Roma niesiona dopingiem, jest ciezko, mam nadzieję że w drugiej połowie będzie lepiej

Kejmo

Kejmo

10 lutego 2024 | 18:59

Jak ocenianie sytuację z bramka? Ktoś zna tutaj przepisy?

Komentatorzy stronnicze CH..

Mam nadzieję że chłopaki się obudzą w szatni ,trzeba tą Romę dojechać po przerwie , to chyba jedyna drużyna z czołówki z którą gramy na wyjeździe , jazda z nimi Panowie

Kejmo

Kejmo

A co do meczu to na razie nie było źle ale bramki jednak stracone aż dwie... Liczę na przemiane w przerwie

10 lutego 2024 | 19:03

Było wiadome że będziemy cierpieć, warunki pomagają Romie. Najważniejsze nie przegrać tego meczu. Co do bramki acerbiego to mancicni przeszkadzał Patricio thuram ewidentnie uciekał od nich i nie absorbował uwagi Portugalczyka. Sędzia dziś narazie dobrze sędziuje

10 lutego 2024 | 19:07

kurka... szacun dla Romy, ale pociśniemy ich jeszcze

damianekk1985

10 lutego 2024 | 19:49

Kiedyś nasza passa musi się skończyć ale oby nie dziś natomiast by oczekiwać że wygramy już wszystko do końca sezony to trochę kosmiczne . Garon warunki chyba nie masz na myśli pogodowych bo one są równe dla oby drużyn więc to na pewno nie jest to argument na który można później zrzucić winę

10 lutego 2024 | 20:01

no i pocisnęliśmy! 😀
Forza Inter!

Wielkie brawa zespół za piękną rimontę zakończoną kropką nad i!

10 lutego 2024 | 20:03

Akurat wróciłem na końcówkę neczu no Szymek zwariowałem , chyba jakaś plaga kontuzji by mogła pozbawić tą maszynę mistrzostwa

pavel

pavel

10 lutego 2024 | 20:04

Lukaka w swoim stylu marnuje setki. Całe szczęście nie dla nas

Paweł Świnarski

10 lutego 2024 | 20:08

Z każdym meczem pokazujemy, że zasługujemy na ten tytuł. Mam nadzieję, że to pozbawia nadziei innych i że to dowieziemy do końca, bo byłoby wielka szkoda to zmarnować. Mamy naprawdę dobrą drużynę.

11 lutego 2024 | 10:47

Świetnie pomagał nam w swoim polu karnym, bezradny pod bramką Sommera. Jednym słowem stary gruby lukaku

Interista

Interista

10 lutego 2024 | 21:37

Pokaz siły w drugiej połowie, za bardzo nas zdenerwowali

10 lutego 2024 | 21:44

Pokazaliśmy chłopakom jak się gra w piłkę. Jesteśmy potężni! FORZA INTER!

10 lutego 2024 | 22:56

Trochę taki pokaż siły, chłopaki pokazali ogromny charakter po przerwie. Oczywiście Sommer uratował wynik ale brawa się należą każdemu

11 lutego 2024 | 00:15

Druga połowa w naszym wykonaniu to była dla Rzymian czego dług nie zapomną

Lord Nord

Lord Nord

11 lutego 2024 | 01:20

Jeśli ktoś marudzil na bramkarza to dzisiaj Sommer dla mnie naj naj, wiele interwencji, zero winy przy bramkach a to z Lukaku, poezja.
Mina Lakaki po akcji, bezcenne.
Druga połowa - ta pasja, ten ciąg na bramke, pressingu moc, piękna noc. Forza Inter!!@

11 lutego 2024 | 11:43

Ależ mi się podobała druga połowa to jak ustawić sobie rywala w rogu i zadawać mierzone ciosy .