Thomas Zilliacus złożył Suning nową ofertę

17 lutego 2024 | 18:49 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Jakiś czas temu mówiło się o dużym zainteresowaniu kupna Interu ze strony Thomasa Zilliacusa. Fiński biznesmen potwierdził, ze oferta została złożona Suning, ale Chińczycy postanowili ją odrzucić.

Zhangowie otrzymali propozycję w wysokości 1 miliarda euro, co miało początkowo zadowalać ich wymagania. Właściciele Nerazzurrich poczuli jednak, że mają jeszcze coś do zrobienia w klubie i postanowili odprawić Fina z kwitkiem.

Brytyjski dziennik Manchester Evening News donosi, że Zilliacus postanowił zwrócić się z kontrofertą. Nowa propozycja ma wynosić 1.4 miliarda euro, co znacznie przekracza oczekiwania Chińczyków. Thomas ma być teraz wspierany przez nowych inwestorów, głównie z USA i próbuje ulokować te pieniądze w Inter, w którym widzi niesamowity potencjał. Wcześniej mówiło się o konszachtach z Manchesterem United, ale obecnie działania Fina są skierowane tylko i wyłącznie na Serie A.

Co na to Suning? Aktualnie wciąż trwają starania o refinansowanie pożyczki Oaktree, żeby w maju Inter nie przeszedł w ich ręce. Drugą opcją jest właśnie sprzedaż, a nowa kwota wywoławcza miała być nie mniejsza niż ta, za którą RedBird Capital wykupił AC Milan od Elliott Management, czyli 1.2 miliarda euro. Oferta Zilliacusa jest bardziej lukratywna i może zmienić decyzję rodziny Zhangów. Jak się to roztrzygnie, powinniśmy dowiedzieć się pod koniec lutego.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 4

Garon_92

Garon_92

18 lutego 2024 | 10:49

W kilka lat zarobiliby solidna kwotę nawet pomimo konieczności spłaty pożyczki. Ciekawe jak się to rozwinie

Oba

Oba

18 lutego 2024 | 11:15

Inter bez Zhanga nie zginie, tak długo jak w klubie będą Marotta, Ausilio i Zanetti. A jak wraz z następnym właścicielem przyszłyby też realne pieniądze, nawet nie jakieś kosmiczne, ale wystarczy nawet 40 mlnE na mercato to byłoby jeszcze lepiej niż obecnie. Chociaż wydaje mi się, że już przy obecnym systemie zarządzania zbliżamy się poziomem do pewnego maksimum, które niekoniecznie mocno przekroczymy jeżeli nawet pojawią się pieniądze. Po prostu mam wrażenie, że mamy już poziom sportowy, w którym margines poprawy jest już niewielki i nawet dosypanie kasy niekoniecznie sprawiłoby, że Inter byłby jakoś wyraźnie mocniejszy. Szersza ławka, zwłaszcza w ataku i pomocy, chociaż po przyjściu taremiego i Zielinskiego to i ławka będzie już praktycznie kompletna. Jedynie Hakimi na prawe wahadło mógłby jeszcze podnieść poziom drużyny.

superofca

superofca

18 lutego 2024 | 23:18

Problem w tym, że nowy właściciel to nowy zarząd, taki Ausilio to i tak już ewenement na skalę europejską bo jest dyrektorem pod 3 właścicielem. Mi ten Ziliacus cały czas śmierdzi Vanna Ly. (edycja 2024.02.18 23:19 / superofca)

Granit Xhaka

Granit Xhaka

19 lutego 2024 | 03:30

Dziwny ten Fin a ten kapitał z US będzie tak marnotrawiony jak w Mem United czy tak marny jak w AS Roma?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich