Przesłanie Thurama przed meczem z Atletico
Inter i Atletico Madryt zmierzą się we wtorek w niezwykle zażartym pojedynku o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Najpierw jednak oba kluby postanowiły się zjednoczyć w ramach antyrasistowskiej inicjatywy We Love Football.
Niestety, w ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy więcej rasistowskich ataków na graczy niż dobrego futbolu. Ta agresja kierowana była nie tylko ze strony przeciwników, ale nawet ze strony ich własnych fanów, którzy krytycznie odnosili się do błędów.
Marcus Thuram, czyli zawodnik Interu, spotkał się z zespołem mediów społecznościowych najbliższego rywala Nerazzurrich - Atletico Madryt. Francuz chciał przekazać wszystkim wiadomość, że piłka nożna to sport, w którym wszyscy czują się mile widziani.
- Piłka nożna to dla mnie gra. Gra, którą kochałem, gdy byłem dzieckiem i marzyłem o zostaniu piłkarzem. Teraz chcę strzelać gole i sprawiać radość ludziom, którzy przychodzą nas oglądać na stadionie, bo to oni pomagają nam w każdym meczu.
- Futbol to uniwersytet życia, w którym rozwijasz się wraz z kolegami z drużyny dzięki szacunkowi. Musisz dowiedzieć się, co oznacza praca zespołowa. Myślę, że bycie dobrym członkiem drużyny pomaga ogólnie w byciu dobrym człowiekiem.
Media społecznościowe zbliżyły zawodników z kibicami bardziej niż kiedykolwiek, pokazując inną stronę komunikacji. Z drugiej strony jest to rzecz, która nałożyła na ich barki większą odpowiedzialność.
- Piłkarze są idolami masy ludzi w dzisiejszym świecie. Są przykładem dla wielu dzieci i dorosłych. Jeśli trzeba wysłać w świat wiadomość, to piłkarze mogą to zrobić dzięki wpływowi, jaki wywierają na społeczeństwo.
- Piłka może pomóc łączyć ludzi, mieć marzenia i zmieniać życie.
Źródło: football-italia.net
Reklama