Kolejne rekordy Interu Inzaghiego

21 lutego 2024 | 11:11 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Wczorajszy mecz z Atletico Madryt to nie tylko cenne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Simone Inzaghi tym efektywnym występem dorównał osiągnięciami byłym trenerom Interu, czyli Roberto Manciniemu i Antonio Conte. Dowiadujemy się tego dzięki Opta na portalu X, dawniejszym Twitterze.

Pierwsza imponująca statystyka dotyczy skutecznego powstrzymywania rywali w fazie defensywnej. Atletico nie potrafiło wczoraj oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Nerazzurrich. Ostatnim razem, kiedy taka sytuacja w Lidze Mistrzów miała miejsce, to listopad 2006 roku. Wtedy Inter Roberto Manciniego pokonał Sporting Lizbonę 1-0 po golu Hernana Crespo.

Antonio Conte zasłynął w Interze wspaniałą serią zwycięstw. W 2021 roku, w okresie między lutym a kwietniem, Nerazzurri wygrali dziewięć meczów z rzędu we wszystkich rozgrywkach i ostatecznie sięgnęli po tytuł Mistrza Włoch. Podopieczni Inzaghiego wyrównali wczoraj tę passę, wchodząc w 2024 rok z kompletem 9 wygranych na 9 rozegranych meczów. Wszyscy kibice mają nadzieję, że ligowy sezon zakończy się tak, jak za Antonio Conte.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

TheClear

TheClear

21 lutego 2024 | 18:20

Jest najlepszym trenerem. W Lazio robił coś z nicxego.
Conte dużo kasy do kieszeni i na transfery...
Guardiola się trząsł, bo wie że Szymon lepszy, tylko on kasę ma na manewry....
Zawsze krzyczałem, że Diego Simeone najlepiej pasuje do Interu, a dziś tylko Szymona chcę!!!
Przecież co się ogląda mecz, to żadna z drużyn ma bardzo mało akcji. (Tylko pierwsza połowa z Benfiką była dla nas czymś nie codziennym)

inter00

inter00

21 lutego 2024 | 22:19

A z 9-10 miesięcy temu część kibiców (w tym ja) chciało jego zwolnienia. Szymek ma mankamenty, które irytują i zespół może tracić punkty. W tym sezonie wygląda to już lepiej i oby Inzaghi rozwijał się tak dalej, razem z zespołem z resztą.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich