Inter zrównoważony finansowo według CIES

24 lutego 2024 | 09:25 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Il Corriere dello Sport komentuje raport CIES Football Observatory: Inter z saldem -19 milionów euro na przestrzeni pięciu lat między wydatkami a przychodami

"Znalezienie zwycięskiej równowagi, by nie zostać z pustymi kasami, jednocześnie umieszczając trofea na półkach. Łatwo powiedzieć, ale bardzo trudno osiągnąć w coraz bardziej konkurencyjnym świecie futbolu. Konkretny przypadek Interu pokazuje, że można pozostać na szczycie, nie popełniając szaleństw, odpowiadając na potrzeby klubu poprzez zrównoważone zarządzanie w dłuższej perspektywie”. Tak rozpoczyna się analiza Corriere dello Sport na temat raportu CIES Football Observatory, który świadczy o tym, że Inter miał różnicę między przychodami a wydatkami w wysokości 19 mln euro w ciągu ostatnich 5 lat.

W przypadku Interu, co więcej, łup jest znacznie bogatszy, jeśli weźmie się pod uwagę, że z tak ograniczonym ujemnym saldem klub zmierza pełną parą w kierunku drugiej gwiazdy i podczas zarządzania przez Antonio Conte i Simone Inzaghiego może pochwalić się jednym Scudetto, finałem Ligi Europy, dwoma Pucharami Włoch, trzema Superpucharami Włoch i finałem Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie. W włoskiej klasyfikacji Cies nerazzurri są tylko na dziesiątym miejscu, a dystans od wszystkich innych europejskich kolosów, którzy są protagonistami w swoich krajowych turniejach lub dążą do podniesienia do nieba Ligi Mistrzów, jest ogromny. Zamiast tego, pod względem wolumenu transakcji zawodników przychodzących lub odchodzących - zawsze w ciągu ostatnich pięciu sezonów - Inter znajduje się na poziomie 1,025 miliarda euro (czternaste miejsce na całkowitym poziomie) za Juve (1,298 miliarda) w specjalnym rankingu, który obejmuje 14 klubów z 7 krajów zdolnych do przeprowadzenia transakcji na ponad miliard euro w ciągu ostatnich pięciu lat - dodaje CorSport.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00

24 lutego 2024 | 10:15

Ogromna w tym zasługa Marotty i Ausilio. Trzeba to powtórzyć, ale przyjście Marotty było jednym z najważniejszych transferów ostatnich lat.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich