Spalletti wierzy w zwycięstwo Interu w LM

24 lutego 2024 | 09:36 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Trener reprezentacji Włoch, Luciano Spalletti, wyraził przekonanie, że liderzy Serie A, Inter, mogą w tym sezonie wygrać Ligę Mistrzów.

Nerazzurri dotarli do finału rozgrywek w ubiegłym sezonie i niedawno odnieśli zasłużone zwycięstwo 1-0 nad Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału, dzięki bramce Marko Arnautovicia. Nadal mają zadanie do wykonania w rewanżu, ale mają przewagę.

Rekord Interu w Europie pod wodzą Inzaghiego jest bardzo dobry, a Spalletti niedawno wypowiedział się na temat ich szans na wygranie Ligi Mistrzów w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Powiedział: „Tak, ponieważ mają wszystko. Styl gry, równowagę, kompaktność, dojrzałość, jedność intencji. Wszyscy pomagają sobie nawzajem, nie widać żadnych złych postaw, gestów irytacji po zmianie czy błędzie. To jest zespół. Trenują dobrze, a w środku pola są bardzo mocni”.

Spalletti zarządzał Interem, ale nie udało mu się wyjść z grupy pod jego wodzą. W rzeczywistości, rekord Nerazzurrich pod wodzą Inzaghiego jest znacznie lepszy niż pod wodzą Spallettiego, Jose Mourinho i Antonio Conte. Podczas swojej kadencji odniósł 15 zwycięstw w europejskich pucharach, podczas gdy trzej pozostali trenerzy łącznie odnieśli 15 zwycięstw.

Źródło: gif

Polecane newsy

Komentarze: 3

Interista

Interista

24 lutego 2024 | 09:44

od niego zaczęło się coś dziać na dobre

Oba

Oba

24 lutego 2024 | 09:52

Spaletti położył Fundamenty pod to co mamy teraz. Oby w tej wypowiedzi miał racje.

smerf1600

smerf1600

25 lutego 2024 | 04:55

Ten Spall po tym dwuletnim urlopie w toskańskiej winnicy jakiś taki się wydaje dojrzalszy, myślałem że taki rozbrat z piłką mu nie posłuży a tu proszę, najpierw pierwszy sezon z Napoli bardzo dobry, prawie do końća liczyli się w walce o majstra, a kolejny to już samotny wyścig po scudetto dla klubu który zdobywa mistrzostwo raz na 40 lat. No no


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich