Inzaghi najlepszym trenerem Interu od lat

24 lutego 2024 | 09:38 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Giganci Serie A, Inter, wydają się być na dobrej drodze do dalszego postępu w Lidze Mistrzów, kiedy przejdą Atletico Madryt i osiągną ćwierćfinały. Ale ich postęp szybko czyni Inzaghiego ich najlepszym menedżerem w nowożytnych czasach.

A to ze względu na osiągnięcia trenerskie Włocha dla klubu w Europie, w porównaniu do tego, co osiągnęli Jose Mourinho, Luciano Spalletti i Antonio Conte. Inzaghi zarządzał Interem w 28 meczach w Europie, wygrywając 15, z siedmioma remisami. Ale mógł zarządzać tak wieloma grami dzięki temu, jak jego drużyna postępowała w Lidze Mistrzów.

W rzeczywistości Mourinho, Conte i Spalletti razem mogli zgromadzić tylko tyle zwycięstw, co Inzaghi – 15. Mourinho, podczas swojego pobytu w Interze, wygrał dziesięć europejskich gier. Spalletti wygrał dwie z nich, a Conte tylko trzy, co mówi wiele o tym, jak bardzo Nerazzurri poczynili postępy w Europie pod wodzą byłego szefa Lazio. Ta liczba może wkrótce wzrosnąć, w zależności od tego, jak Inter będzie się prezentować w Europie w reszcie sezonu.

Źródło: gif

Polecane newsy

Komentarze: 1

Interista

Interista

24 lutego 2024 | 09:44

i najbardziej niedocenianym


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich