Angielskie zespoły zachwycają się Inzaghim

27 lutego 2024 | 10:30 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

W przyszłym sezonie Premier League będziemy świadkami wielu trenerskich roszad, również w tych najsilniejszych zespołach. Tuttosport uważa, że Manchester United, Chelsea oraz Liverpool myślą o zatrudnieniu Simone Inzaghiego.

47-letni włoski taktyk nieraz pokazał już swoje umiejętności, nie tylko w Interze, ale również podczas swojego pobytu w Lazio. To jednak dzięki projektowi Nerazzurrich Simone wskoczył na ten najwyższy poziom, zmieniając Inter w jeden z najsilniejszych zespołów w Europie.

Aktualnie ekipa z Mediolanu jest w doskonałej pozycji. Druga gwiazdka nad herbem wydaje się formalnością, a Inzaghi pracuje nad niedokończonymi sprawami w Lidze Mistrzów po zeszłym sezonie. Nie zapominajmy również, że Nerazzurri zdobyli już swoje pierwsze trofeum w tym roku, po udanej batalii w nowej odsłonie Superpucharu Włoch.

Na stronie 14 i 15 dzisiejszego Tuttosport znajdziemy szczegółowy opis sytuacji, w której giganci Premier League, czyli Manchester United, Chelsea oraz Liverpool zaczęli zbierać informacje na temat Inzaghiego. Zainteresowanie jego osobą na Wyspach Brytyjskich ma być znaczące.

Kontrakt 47-latka z ekipą Nerazzurrich jest ważny do czerwca 2025 roku, na mocy którego zarabia on 5.5 miliona euro netto za sezon, nie licząc ewentualnych bonusów. Oferty z Premier League mogą sięgać około 8-9 milionów euro rocznie, co zdecydowanie wykracza poza finansowe możliwości Interu. Oprócz angielskich ekip również Barcelona ma być żywo zainteresowana Simone, dodając go do swojej listy możliwych opcji na zastępstwo Xaviego.

Inzaghi jest szczęśliwy w Mediolanie, choć osobiście chciałby, aby jego nowa umowa została przedłużona przynajmniej do czerwca 2027 roku. Inter poczynił już postępy w tej sprawie, mając na uwadze duże zaufanie do Włocha. Jeśli jednak Nerazzurrim udałoby się zdobyć 20-te mistrzostwo i dołożyć do tego triumf w Lidze Mistrzów, to czy Simone nie wolałby opuścić klubu w blasku chwały i poszukać kolejnych wyzwań poza Italią?

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 8

domi

domi

27 lutego 2024 | 11:12

Bylibyśmy nierozsądni myśląc, że sukcesy Interu nie przeniosą się na zainteresowanie Inzaghim. Ale powiedzmy sobie szczerze, sam Inzaghi czeka na swoje pierwsze scudetto we Włoszech, w Italii i w Interze jest mu dobrze. Gdzie teraz miałby lepiej? Liverpool celuje w Xabiego Alonso, Barcelona we Flicka ale jeśli nie w Niemca to na pewno ma bardziej "swoich" kandydatów niż Simone, a czy pójście do Chelsea, ManU i znowu babranie się w nowych składach, ustawieniach, jest dla naszego trenera awansem sportowym? No nie żartujmy. Prawdziwe wyzwanie po celu na ten sezon, jakim jest scudetto, byłaby jego obrona i powalczenie w Europie na równi z najlepszymi, w zespole, jaki stworzył i niemiłosiernie rozwinął w Mediolanie.

darren

darren

27 lutego 2024 | 12:00

Rok temu Szymek był wypierdalany spowrotem do Lazio, teraz jest rozchwytywany przez wszystkich w Europie. Rok czasu w sporcie polegającym na kopaniu świńskiego pęcherza. Futbol cholera jasna

inter00

inter00

27 lutego 2024 | 12:06

Pytanie, czy sam Simone byłby zainteresowany odejściem. My z naszej strony musimy przyłożyć się do złożenia Inzgahiemu rozsądnej oferty przedłużenia kontraktu.

shakurspeare

shakurspeare

27 lutego 2024 | 12:27

nie dla psa kielbasa.

damianekk1985

damianekk1985

27 lutego 2024 | 14:42

Tutaj miał pewien podkład bo tym ustawieniem już graliśmy wystarczyło dołożyć lub wymienić pewne ogniwa . Fakt że taktyka jednak ewoluwala i to jego zasługa . Tam by musiał budować od zera i czy właściciele tam by dali taki sam kredyt zaufania jaki dostał tutaj . Widać było nawet po komentarzach znawców tutaj jak go wyrzucali gdy mieliśmy jak dobrze pamiętam 12 porażek w tamtym sezonie . Tutaj ma świetna stmosfete nawet ten zolty gołodupiec wie co robi bo personalnie zbudował całe zaplecze które pomaga Szymkowi . Nie ma milionów na transfery nie musi być może użerać się z pseudogwiazdami więc po co uciekać . Natomiast zdaję sobie sprawę że gdyby wygrał ligę mistrzów mistrzostwo Włoch u być może za rok ponownie to następnie zgłosi się po niego reprezentacja Włoch i tam też pójdzie

Maradon.

Maradon.

27 lutego 2024 | 18:34

Uwielbiam oglądać Inter Inzaghiego, oby jak najdłużej

Oba

Oba

27 lutego 2024 | 22:17

Jestem jakoś dziwnie spokojny, że Inzaghi narazie nigdzie sie nie ruszy. Nawet jeżeli wygramy scudetto. Ewentualne zwycięstwo w LM mogłoby go rzeczywiście zachęcić do poszukiwania nowych wyzwań, ale poczekajmy. Na pewno jako trener Inzaghi w Interze bardzo ewoluował. Chociaż zeszły rok był dla nas ciezki, to Simone przekuł to doświadczenie w rozwój drużyny i efekty teraz widać, dlatego to zainteresowanie w Europie jest czymś zupełnie naturalnym. Niesamowite bylo to, ze nie stracił wtedy szatni, a na wiosne zespoł rósł juz z kazdym meczem. Myślę, że trzeba dogadać nowy kontrakt, ale musimy liczyć się z tym, że wraz z dalszymi sukcesami Inzaghi może odejść wkrótce na własnych warunkach, ale mało prawdopodobne by było to już tego lata. (edycja 2024.02.27 22:18 / Oba)

TheClear

TheClear

28 lutego 2024 | 22:57

Nie ma zastępstwa....
JEST NAJLEPSZY!
I myślę, że będzie chciał zostać we Włoszech, że kasa nie wygra.
I myślę, że zdobędzie ChL, i myślę, że będzie miał karierę jak brat w piłce : D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich