Frattesi swoim występem aktywował swój wykup

27 lutego 2024 | 18:46 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Mecz przeciwko Lecce był bardzo ważny dla przyszłości Davide Frattesiego w Interze. I nie tylko ze względu na występ na boisku, uświetniony golem i asystą. Rzeczywiście, z jego obecnością na Via del Mare, została aktywowana opcja wykupu z Sassuolo.

Inter będzie musiał zapłacić 27 milionów euro klubowi neroverde, oprócz 6 milionów za wypożyczenie uzgodnionych latem, z których jednak nerazzurri już się rozliczyli dzięki sprzedaży Mulattieriego. W operacji zawarte są również bonusy w wysokości 5 milionów euro, z czego 4 miliony są związane z występami, a 1 milion z wygraniem Scudetto, plus 10% z odsprzedaży.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00

27 lutego 2024 | 19:37

Cena i tak niezbyt wygórowana, jeśli popatrzymy na to, ile już daje zespołowi i ile może dać w przyszłości.

Oba

Oba

27 lutego 2024 | 22:27

Podliczając wszystkie bonusy to 38 mlnE plus 10% z odsprzedaży. Możnaby rzec, że sporo jak za rezerwowego, ale widać, że plan na Frattesiego jest długofalowy, a on już daje bardzo dobre liczby. Myślę, że w nast sezonie sukcesywnie będzie zadomawiać się w pierwszym składzie, bo w tym już tak grającego Mihitariana nie wygryzie, ale bedzie stanowić dla niego solidne zaplecze. A Ormianin chociaż wydaje się typem maratonczyka, to wieku nie oszuka, a jeżeli (a na to licze) nasza przygoda w LM potrwa równie długo jak w zeszłym roku, to będziemy na finałowe mecze sezonu potrzebować topowego Mihitariana, a Frattesi na pewno przyczyni się do jego odpoczynku.

Kiksu

Kiksu

28 lutego 2024 | 09:22

Wszystko tylko nie to

Garon_92

Garon_92

28 lutego 2024 | 09:33

Ogólnie duża kwota ale i tak niższa niż za barelle. Czeka nas tyle męczy w przyszłym sezonie że dostanie sporo czasu na boisku i mam nadzieję że da tyle ile dawał sassuolo a nawet i więcej.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich