Problemy Bayernu zaczęły się od sytuacji Pavarda?

28 lutego 2024 | 11:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Ciekawe kulisy ujawnione przez niemiecki magazyn Der Spiegel dotyczące Benjamina Pavarda, obecnego obrońcy Interu, który przybył w sierpniu z Bayernu Monachium.

Epizod miał miejsce właśnie latem ubiegłego roku, kiedy Francuz wyraził niezadowolenie ze sposobu, w jaki był wykorzystywany przez trenera Thomasa Tuchela: Pavard domagał się gry na pozycji środkowego obrońcy w obronie czteroosobowej, a nie prawego obrońcy. Niezadowolenie to zostało również zauważone przez pomocnika Bayernu, Leona Goretzkę, który udał się bezpośrednio do trenera, aby porozmawiać o zaistniałej problematyce.

Odpowiedź trenera była jednak zaskakująca. Według Tuchela, problemy tego typu powinny być rozwiązywane samodzielnie przez liderów zespołu. Teza ta była nie do przyjęcia dla Goretzki, ponieważ kwestia była wyraźnie techniczno-taktyczna i należała do kompetencji samego Tuchela. Od tego momentu, jak twierdzi niemiecki magazyn, trener został faktycznie zdyskredytowany przez szatnię, co spowodowało rozczarowujące wyniki charakteryzujące sezon Bayernu i które doprowadzą do jego zwolnienia.

Źródło: der spigel

Polecane newsy

Komentarze: 1

Garon_92

Garon_92

28 lutego 2024 | 12:29

Ich strata nasz zysk. Pavard jest skrojony pod pozycję na jakiej u nas gra. Może w ten sposób doskonale łączyć i wykorzystywać swoje mocne strony


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich