Bisseck bohaterem meczu z Bologną!

9 marca 2024 | 16:51 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Relacje2 min. czytania

Bologna podejmowała u siebie Inter i starała się grać z liderem Serie A jak równy z równym. Nerazzurri czuli respekt do ekipy Thiago Motty, ale zrobili swoje i kolejny raz zgarnęli 3 punkty w drodze po Scudetto.

Simone Inzaghi dał odpocząć kilku kluczowym piłkarzom przed rewanżowym spotkaniem z Atletico Madryt. Mimo to włoski szkoleniowiec spodziewał się intensywnej walki o kolejne ligowe zwycięstwo.

Taka właśnie postawa była widoczna w grze Nerazzurrich w pierwszej połowie, choć ekipa Rossoblu pokazała, że jest w świetniej formie i potrafiła się skutecznie przeciwstawić. Gracze ze Stadio Renato Dall’Ara dobrze wychodzili spod pressingu i przeprowadzali groźne akcje raz za razem.

Jednak Inter znalazł kilkakrotnie drogę do bramki Skorupskiego, żeby ostatecznie zdobyć gola po akcji dwóch środkowych obrońców. Bastoni posłał fenomenalne dośrodkowanie z lewej strony, a do piłki dopadł Bisseck, aby oddać świetny strzał głową.

W drugiej połowie mieliśmy do czynienia z oddaniem gospodarzom futbolówki przez Inter. Celem było oszczędzanie sił, a Inzaghi sukcesywnie wprowadzał kolejnych rezerwowych. Wszystko było w rękach obrony z Sommerem na czele, żeby Bologna nie doprowadziła do wyrównania.

Rossoblu mieli kilka dogodnych sytuacji, żeby zaliczyć swoje trafienie, ale kolejny raz zobaczyliśmy, że nie ma mocnych na Nerazzurrich. Bohaterem meczu został Yann-Aurel Bisseck, zdobywca jedynej bramki w tym meczu, który zastępował odpoczywającego Pavarda i znowu udowodnił, że nie straszne są mu mecze o wysoką stawkę. Teraz trzeba odłożyć ligowe realia na boczny tor i pełne skupienie włożyć w rywalizację w Lidze Mistrzów.