Barella założył opaskę kapitańską Azzurrich

25 marca 2024 | 10:00 Redaktor: Marek Sudoł Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Trener Luciano Spalletti na mecz z Ekwadorem zmienił wszystkich 11 zawodników, którzy rozpoczęli czwartkowe spotkanie z Wenezuelą, wygrane 2-1. To pozwoliło Nicolo Barelli po raz pierwszy założyć opaskę kapitańską reprezentacji Włoch.

Tradycyjnie opaskę otrzymuje ten, kto w wyjściowej jedenastce ma najwięcej występów w seniorskiej lidze. Zazwyczaj jest to Gianluigi Donnarumma, który ma 60. rozegranych meczów w kadrze, ale szansę na debiut otrzymał Guglielmo Vicario. We wczorajszym spotkaniu zadebiutował również były piłkarz Interu, Raoul Bellanova.

Barella w swoim 52. spotkaniu dla Azzurrich, oprócz wspomnianego wyróżnienia, zdobył również bramkę, która ustaliła wynik na 2-0. Obok pomocnika Interu wystąpił Jorginho, który ma jeden występ w kadrze mniej i ciekawe, kogo Spalletti mianowałby kapitanem w razie równej liczby spotkań.

W zwycięstwie nad ekipą z Ameryki Południowej swój wkład mieli również Frattesi, Darmian, Bastoni oraz Dimarco. Ten ostatni został oceniony najgorzej z piątki Nerazzurrich, ze względu na bezbrawne próby akcji ofensywnych.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich