Recoba: Byliśmy jak rodzina

6 kwietnia 2024 | 09:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Álvaro Recoba, były urugwajski napastnik Interu, wspomina swoje doświadczenia w Interze, rozmawiając z UEFA TV: "Inter był Interem. To była naprawdę międzynarodowa drużyna, miałem szczęście grać z wieloma zagranicznymi piłkarzami: Ronaldo, Vierim, Crespo, Ibrahimoviciem, Roberto Baggio. Była presja: włoska piłka nożna była najtrudniejsza, najbardziej taktyczna, ta, w której miałeś najmniej wolności do gry.

- Zważywszy na liczbę wielkich graczy, których mieliśmy, zasłużyliśmy na więcej zwycięstw. W piłce nożnej posiadanie wielkich graczy nie gwarantuje zwycięstwa i to właśnie się nam przytrafiło. Prezydent miał pasję do wielkich piłkarzy i często kupował ich na tę samą pozycję. Dzisiaj jestem dumny i cieszę się, że w wieku 47 lat mogę wspominać grę z wieloma z najlepszych napastników na świecie.

- Ostatnim razem, gdy byłem we Włoszech, spotkałem wielu ludzi, którzy okazali mi dużo uczucia: myślę, że jeśli kibice Interu mają tyle wdzięczności dla mnie, ile ja mam dla klubu, to ta miłość, która istnieje, jest dlatego, że robiliśmy rzeczy dobrze. Jestem bardzo spokojny, zawsze starałem się dać z siebie wszystko, aby bronić tych barw.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 2

Turbot

Turbot

6 kwietnia 2024 | 22:49

Mój ulubiony zawodnik, wyjątkowy, niepowtarzalny.

Rahi

Rahi

7 kwietnia 2024 | 12:31

Też jeśli chodzi o piękno gry był zdecydowanie numerem jeden.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich