Co oznacza remis Milanu w kontekście Scudetto?

14 kwietnia 2024 | 18:22 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Milan zremisował z Sassuolo 3:3. Scudetto i druga gwiazdka dla drużyny Simone Inzaghiego są coraz bliższe.

Kibice Interu muszą być ostrożni ze swoją radością, jednak nawet najbardziej przesądne serca muszą w końcu przyznać, że to już prawie załatwione. Co więcej, może się to zdarzyć w najbardziej spektakularny sposób, a mianowicie w derbach przeciwko Milanowi 22 kwietnia.

Scudetto drugiej gwiazdki dla drużyny Simone Inzaghiego jest coraz bliższe, nawet po dzisiejszym remisie drużyny Pioliego na stadionie Mapei przeciwko Sassuolo 3-3. Wynik ten sprawia, że Milan traci do Interu 13 punktów, przy czym Inter ma jeszcze jeden mecz do rozegrania wieczorem przeciwko Cagliari. Nerazzurri mogą zatem potencjalnie zwiększyć przewagę nad rywalami do 16 punktów, gdy do końca sezonu pozostanie 6 meczów. Dlatego świętowanie może nastąpić już w następnej kolejce, kiedy to w poniedziałek 22, odbędą się derby.

Jeśli Inter pokona Cagliari, przystąpi do meczu z Milanem z możliwością zdobycia Scudetto, mając do dyspozycji także dwa inne wyniki. Zarówno wygrana, co dałoby przewagę 19 punktów przy 15 punktach jeszcze do zdobycia, jak i remis.

Utrzymanie przewagi 16 punktów sprawiłoby, że Inter byłby nieosiągalny dla innych zespołów. I świętowałby zdobycie drugiej gwiazdki w najpiękniejszy i najbardziej historyczny sposób możliwy.

Źródło: Fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 2

Matt1

Matt1

14 kwietnia 2024 | 18:30

Wierzymy :)

wróbel1908

wróbel1908

14 kwietnia 2024 | 18:34

To było by zbyt pięknie żeby świętować scudetto po meczu z Milanem i do tego na "ich" stadionie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich