Handanović uhonorowany na Meazza

15 kwietnia 2024 | 09:48 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Były bramkarz Interu, został uhonorowany przed meczem Inter-Cagliari, otrzymując koszulkę upamiętniającą jego karierę w barwach Nerazzurri.

Przez dziesięć lat pierwsze nazwisko w składzie Interu było prawie zawsze takie samo: Samir Handanović.

Handanović podniósł do nieba z opaską na ramieniu pięć trofeów: Scudetto 2020/21, dwa Puchary Włoch i dwa Superpuchary Włoch. Dziesięć lat w koszulce Nerazzurrich, podczas których Samir zaliczył 455 występów, osiągając wynik Ivana Cordoby na dziesiątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów klubu: 455 meczów, w których udało mu się zachować czyste konto w 166 przypadkach.

Przed meczem Inter-Cagliari, Samir Handanović powrócił na San Siro i spotkał się z kibicami, którzy przywitali go, gdy otrzymywał z rąk wiceprezesa Javiera Zanettiego koszulkę z numerem 455, jak liczba jego występów w Interze.

- Dla mnie to wyjątkowy dzień, jestem wdzięczny klubowi za wszystkie te lata spędzone razem, które nie zawsze były łatwe. Dzisiaj jestem trochę wzruszony, a to nie zdarza mi się często. San Siro to najbardziej niesamowity stadion, jaki istnieje, ci kibice są najlepsi ze wszystkich: grać tutaj była dla mnie spełnieniem marzeń.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00

15 kwietnia 2024 | 19:06

Taką akcje powinni na starcie tego sezonu zrobić, a nie w końcówce


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich