Inzaghi nagrodzony nagrodą Enzo Bearzota

16 kwietnia 2024 | 12:36 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W poniedziałek Simone Inzaghi otrzymał Narodową Nagrodę "Enzo Bearzot". To prestiżowe wyróżnienie promowane przez FIGC we współpracy z Unione Sportiva ACLI. Trener  został wybrany przez jury, na czele z prezesem federacji Gabriele Graviną oraz Damiano Lembo, prezesem US ACLI.

- Inzaghi przypomina Bearzota w zarządzaniu tzw. szatnią z jednoczesnym surowym i ojcowsko czułym przywództwem, takie jest oficjalne uzasadnienie, z jakim jury uzasadniło wybór trenera Interu jako zwycięzcy nagrody, która obchodzi swoją XIII edycję.

Ceremonia wręczenia odbyła się w poniedziałek 15 kwietnia w Salone d'Onore CONI i z udziałem m.in. dyrektora sportowego nerazzurri Giuseppe Marotty, prezesa CONI Giovanni Malagó, prezesa FIGC Gabriele Graviny oraz prezesa Sport e Salute Marco Mezzaromy.

- Jestem głęboko wdzięczny za to prestiżowe wyróżnienie, nazwane na cześć tak wielkiego trenera i człowieka futbolu. To uznanie nie byłoby możliwe bez nadzwyczajnego wsparcia wszystkich, którzy pracowali ze mną przez te lata. Dedykuję tę nagrodę im i mojej rodzinie.

Źródło: fcinternews

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich