Moratti: Szybko zrozumiałem wielkość tego Interu

17 kwietnia 2024 | 10:44 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady4 min. czytania

Massimo Moratti, były prezydent Interu, udzielił wywiadu Corriere della Sera. Druga gwiazda jest bliska, a były numer jeden Interu, ważna część tej fantastycznej historii, opisuje swoje uczucia:

- Piękna gra to główna cecha tego Interu. Przyjemna do oglądania, czasami przypomina mi Inter Herrery: uważałem grę całkowicie wertykalną Herrery za wspaniałą pod pewnymi względami, ale ten Inter, z zdecydowanie innym, nowoczesnym systemem, wyraża to piękno najlepiej.

Spodziewał się pan tak silnej drużyny?

- Po finale Ligi Mistrzów było jasne, że można osiągnąć prestiżowy cel, jak druga gwiazda, ale być może z przesądności lub ostrożności nie chciałem być tak pewny. Ale już od pierwszych meczów zrozumiałem prawdziwą wielkość Interu.

Jak ocenia pan Inzaghiego?

- Jest wielki, ma też ważną cechę: nigdy się nie zadowala, jest skrupulatny w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla drużyny. Zaskoczyła mnie jego zdolność do doceniania zespołu i zawsze dawania odpowiednich motywacji.

Jak wyjaśnia pan zdecydowaną supremację Interu?

- Jest znaczna wyższość w stosunku do innych drużyn, tak jak to miało miejsce w zeszłym sezonie z Napoli: drużyny przeciwne miały zdecydowanie problemy, nie były na poziomie Interu, który, porównując do prezentu sprzed dwóch lat, zdobył swoje punkty zasłużenie.

Czy więc Scudetto Milanu było „prezentem od Interu”?

- Jestem przekonany.

A wygrana w poniedziałek przeciwko Milanowi, w derbach, daje panu szczególną przyjemność?

- Druga gwiazda niech przyjdzie, nie miałby nic przeciwko, aby zdobyć ją właśnie w derbach. Inną rzeczą jest po prostu mecz z Milanem, wygrywanie takich meczów jest ważne, ponieważ to nie są zwykłe mecze.

Zamykamy temat Interu: jaką ocenę pan przyznaje tej ekipie?

- Cóż, druga gwiazda towarzyszy ocenie 10, więc daję właśnie tę ocenę.

Kto znajduje się na podium tego sukcesu w ekipie Interu?

- Barella, Dimarco i Lautaro.

Jakie są powody?

- Barella wykazał fantastyczny rozwój w kontrolowaniu gry i tempa. Odważny i hojny, nigdy się nie oszczędza. Dimarco reprezentuje wolę, poczucie przynależności, wartość, którą przekazał kibicom. Lautaro to klasa, wyczucie pod bramką, drybling. To napastnik o wielkiej jakości.

Jakie historyczne porównanie może pan podać dla Lautaro w epopei Interu?

- Jest dość unikalny, trudno go przyporządkować, może można go porównać do Milito.

Ale Pana ulubionym napastnikiem pozostaje Ronaldo?

- Bez wątpienia, on jest poza kategorią.

Gdzie i jak można poprawić ten Inter, który zdobywa scudetto?

- Wygląda pięknie, nie jest łatwo w takich przypadkach wprowadzać nowych graczy, którzy nie byliby inwazyjni. Kiedy drużyna funkcjonuje tak dobrze, nie jest łatwo wprowadzić poprawki.

Beppe Marotta, co o nim?

- Porusza się z niezaprzeczalną zdolnością, ma pełną odpowiedzialność, która wystawia go na forum publiczne, co wykonuje bardzo dobrze.

Steven Zhang, prezes, przechodzi trudne chwile, z różnorodnymi rozwojami sytuacji.

- Zhang osiągnął doskonałe wyniki, utrzymał drużynę na wysokim poziomie prestiżu także na arenie międzynarodowej. Dla kibica byłoby absurdalne go krytykować. Przyszłość? Należałoby być poinformowanym, a ja nie jestem.

Pana era, razem z ojcem Angelo, była erą Morattich. Staliście się legendami. Ale także doświadczył Pan chwili, gdy przyszło przejść na emeryturę. Jakie to uczucie?

- Psychologicznie radzisz sobie z tym, pracując nad sobą, ponieważ musisz zdać sobie sprawę, że nie jesteś właścicielem świata, że pewne rzeczy trzeba zrobić, w odpowiednim czasie i sposób. Wtedy nie cierpisz tak bardzo, a jeśli cierpisz, wiesz, że bóle życia są czymś innym. Trzeba zobaczyć, jak i z kim odbywa się przejście. Oczywiście, jeśli coś, jest ci odbierane, to wszystko jest inne: moje życzenie to, aby wszystko mogło ewoluować w najlepszy sposób dla Interu.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 2

SeaVent

SeaVent

19 kwietnia 2024 | 17:08

To tego "trijo" dodał bym nazwisko Bastoni.

Larry

Larry

19 kwietnia 2024 | 18:27

A wg mnie bardzo ciężko jest wytypować top 3, ale dla mnie byłby w niej Hakan kosztem Barelli. Ale tak naprawdę to jest top 5 totalnie równorzędnych kozaków: Bastoni, Hakan, Barella, Dimarco i Lautaro.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich