Moratti: Marotta wie co robi

4 maja 2024 | 15:13 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady3 min. czytania

"Nie jest łatwo działać w takich warunkach" – powiedział Massimo Moratti o Marottcie w wywiadzie dla CorSera.

Wywiad z Massimo Morattim to element specjalnego dodatku Corriere della Sera poświęconego drugiej gwieździe Interu. Massimo w wywiadzie opowiedział o Inzaghim w następujący sposób:

- Gra dobrze, prezentuje piękną, nowoczesną piłkę z solidnymi podstawami. Momentami ten Inter przypomina mi Inter Herrery. Nigdy nie wszedłem w konflikt z moimi trenerami z powodu decyzji technicznej, nie sądzę, abym kiedykolwiek był nachalny, pozostawiając im oczywiście dużą swobodę. Mogłem mieć różne pomysły i opinie, chciałem być informowany, ale zawsze szanowałem ich pracę. Również dlatego, że uważam to za naprawdę bardzo trudny zawód.

- Zauważam, że nigdy się nie zadowala, zawsze dąży do poprawy, zarówno swoich ludzi, jak i kolektywu, drużyny. Uważam, że to ważna cecha. Dobrze, bardzo dobrze radzi sobie z motywacją. I ma inną zaletę: dużo pracuje nad wzmacnianiem grupy.

- Budowanie od dołu to faza taktyczna, którą trudno mi zrozumieć. Wystawia drużynę na nieakceptowalne dla mnie ryzyko.

Na temat klubu Moratti powiedział:

- Marotta wie, co robi, jest kompetentny, wziął na siebie pełną odpowiedzialność za prowadzenie klubu, publicznie się angażuje i pełni swoją rolę dyrektora generalnego z autorytetem: na rynku, razem z Ausilio, zamyka korzystne transakcje i kontrakty dla zespołu, nie jest łatwo operować w takich warunkach.

O przyszłości Zhanga

- Trzeba być poinformowanym, a ja w tej chwili nie jestem

O swojej sprzedaży klubu

- To był delikatny moment, przede wszystkim z psychologicznego punktu widzenia, lepiej więc pracować nad sobą, zrozumieć, że pewne działania należy podjąć, w odpowiedni sposób i czasie. Czy to boli? Prawdziwe cierpienia życiowe, bóle, są inne.

O drugiej gwieździe

- Przede wszystkim to jest sukces dla ludzi, którzy towarzyszyli tej szczęśliwej i wymagającej przygodzie, którzy uczynili Inter wielkim. Żywię wartości i uczucia wdzięczności wobec niektórych graczy, mistrzów i trenerów, którzy wiele dali Interowi.

O Mourinho

- Szkoda, że tak źle się skończyło z Romą. Ale fani wykazali wielkie uczucie wobec niego, pozostali przywiązani do Mourinho, pomimo świetnych wyników De Rossiego.

O Mancinim

- Szkoda, że ta decyzja (Arabia Saudyjska) oddaliła go od wielkiej piłki. Mancini jest dobrze przygotowany, wielki pracownik, zawsze daje z siebie wszystko.

Spalletti

- Kolejny trener, którego bardzo szanuję, jego zespoły grają dobrze. Mamy nadzieję, że Scamacca i Retegui pomogą mu rozwiązać problem z bramkami.

O Lautaro

- Zmysł do gola, zdolność do wymykania się, szukania i znajdowania odpowiednich przestrzeni. Ma klasę, to napastnik najwyższej jakości.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 1

Kendzior

Kendzior

4 maja 2024 | 20:23

a Pan MM coś się ostatnio uaktywnił


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich