Inzaghi: W Interze mam doskonałe środowisko pracy

14 maja 2024 | 14:02 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

W malowniczej scenerii Palazzo Gotico w Piacenzy, trener Nerazzurrich został nagrodzony za bycie pierwszym trenerem z Piacenzy, który zdobył mistrzostwo Serie A.

- Jestem dumny, że mogę otrzymać to wyróżnienie, ponieważ zawsze noszę ze sobą tę ziemię. Odkąd żyję w Mediolanie, często wracam, aby odwiedzić moją rodzinę i dawnych przyjaciół, którzy nadal pozostają takimi samymi i z którymi zawsze jestem związany – to pierwsze słowa zacytowane przez Libertà.it.

Czy spodziewałeś się takiego entuzjazmu?

- Bardzo miło mi widzieć tylu ludzi z Piacenzy na moim powitaniu, jestem dumny, że mogę nieść nazwę mojego miasta po Włoszech i Europie. Dziękuję za tę nagrodę, dla mnie ma ona duże znaczenie.

- Inter? Mam nadzieję i wierzę, że wkrótce będę mógł ogłosić przedłużenie kontraktu, znalazłem doskonałe środowisko do pracy, wyniki, które osiągnęliśmy, nie są przypadkowe, ale wynikiem profesjonalizmu całej organizacji i oczywiście solidnej grupy, która została stworzona z zawodnikami.

- Jaki powinien być Inter? Musi być silny, ponieważ co roku musimy poprawiać nasze cele. Trzy lata temu, gdy przyjechałem, myśl o 6 trofeach i finale Ligi Mistrzów była czymś, czego nikt nie mógł sobie wyobrazić. Ale były ogromne nadzieje, wiedziałem, że znajdę silne towarzystwo z silnymi dyrektorami. Wiedziałem, że pomimo trudności, o których mówiono, zdołają zbudować konkurencyjne drużyny, a potem z pomocą chłopców i fanów, wszyscy razem zdołaliśmy zdobyć 6 trofeów i dotrzeć do finału Ligi Mistrzów, co osobiście zostanie ze mną na zawsze. Zhang? Zawsze mieliśmy ten spokój.

- Prezes w tych trzech latach nigdy nie zostawił mnie i moich chłopców na lodzie. Jedyną rzeczą, której brakowało, była jego obecność w tym roku, ale prawie tego nie czuliśmy, ponieważ co tydzień były ciągłe rozmowy. Zawsze nam pomagał i nigdy nie miałem żadnych problemów.

- Cele Interu? Zawsze są to trofea, wygrywanie, ponieważ to fantastyczna drużyna z wspaniałymi fanami. Będziemy starać się polepszać tak jak co roku, wiedząc, że nie będzie to bardzo proste, ponieważ znajdziemy drużyny, które będą miały te same cele co Inter. Moi chłopcy zagrali świetne mistrzostwa, to droga, która będzie trudna do powtórzenia, ale mamy towarzystwo, które nie tylko obserwowało, co się działo, ale jest ciągle w ruchu. Wszyscy chcemy, aby to mogło tak trwać dalej.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 3

alberto

alberto

14 maja 2024 | 14:12

cieszę się, że jest mu u nas dobrze

inter00

inter00

14 maja 2024 | 16:09

Rozwój zaliczyli nie tylko zawodnicy, ale też Inzaghi. Dobrze jest widzieć, że współpraca trenera z klubem jest właściwych torach.

Matt1

Matt1

15 maja 2024 | 07:12

Widać radość na twarzach zawodników, czuć dobrą atmosferę w klubie, oby jak najdłużej trwał ten sen. Może nie mamy zbyt dużych finansów, wisi nad nami zadłużenie, ale zawodnicy cały czas się rozwijają i ma w tym swój udział Inzaghi. W moich oczach jest już wielki. Przyjemnie ogląda mi się nasz Inter pod jego sterami. Oby przyniósł klubowi jeszcze kilka cennych trofeów, w tym wymarzonego Uszatka. Naprawdę liczę, że zapisze się w historii Interu jako najlepszy trener.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich