Decydujący dzień w sprawie Oaktree

21 maja 2024 | 14:49 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Decydujący dzień w Interze na froncie korporacyjnym: oto najnowsze informacje o sytuacji w sprawie przejęcia klubu przez Oaktree.

Dzisiaj upływa termin spłaty pożyczki wraz z odsetkami, na łączną kwotę 386 milionów euro. Jeśli płatność nie zostanie dokonana do końca dnia, fundusz Oaktree może stać się właścicielem 99,6% akcji Interu. Zhang ma jeszcze kilka godzin, zbliża się termin, a ciekawość dotycząca działań Oaktree rośnie. Z docierających z Włoch informacji wynika, że żadnych komunikatów nie należy się spodziewać dziś, ale dopiero jutro. Dzisiejszy dzień to dzień oczekiwania, że coś może się wydarzyć na jednym z frontów.

Zhang do ostatniej chwili będzie robił wszystko, aby utrzymać kontrolę, z drugiej strony Oaktree, które jest gotów przejąć klub. W przypadku przejęcia przez Oaktree, potrzebne byłyby około 20/25 dni na zwołanie nowego zgromadzenia akcjonariuszy, podczas którego zmieniony zostałby również zarząd i wprowadzeni nowi członkowie zarządzania Oaktree.

Przez 20/25 dni nie byłoby interwencji na poziomie korporacyjnym, nawet w kwestiach takich jak przedłużenia kontraktów i operacje transferowe, wszystko byłoby w zawieszeniu na ten okres. Jeśli jednak Zhang dokonałby cudu, wszystko toczyłoby się jak zwykle. Celem Oaktree, według przecieków, jest potwierdzenie zarządu sportowego, który osiągnął dobre wyniki zarówno na boisku, jak i w finansach, kontynuując działania klubu bez rewolucji.

Źródło: sky

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich