Koniec ery Suning, jutro komunikat Oaktree

21 maja 2024 | 22:21 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Po raz pierwszy w historii Interu klub będzie miał amerykańskiego właściciela, ponieważ fundusz Oaktree przejmie stery klubu.

Prawie osiem lat i siedem trofeów później, kończy się era Suning w Interze". Tak zaczyna się artykuł na Gazzetta.it, który skupia się na zmianach własnościowych w Interze, ogłaszając przejęcie od Stevena Zhanga przez Oaktree, które stanie się oficjalne jutro. Czytamy: "Upłynął bowiem termin finansowania w wysokości 275 milionów euro zawartego z Oaktree w 2021 roku, a co za tym idzie, czas Stevena Zhanga na utrzymanie klubu mistrza Włoch również dobiegł końca. Z wygaśnięciem akcji w zastawie, zamyka się niemal ośmioletni krąg: od 6 czerwca 2016 do 21 maja 2024. Na jutro oczekiwane jest oficjalne oświadczenie.

Po raz pierwszy w historii Interu klub będzie miał amerykańskiego właściciela, ponieważ fundusz Oaktree przejmie stery klubu, oczekując na ewentualne pojawienie się kogoś, kto może być zainteresowany zakupem klubu. Ustępujący prezes Zhang nie znalazł rozwiązania w walce z kalifornijskim funduszem i będzie musiał opuścić stanowisko numeru jeden Nerazzurrich, choć nie można wykluczyć batalii prawnej między stronami w świetle ostrych słów samego Zhanga wobec nowej własności.

Podczas zarządu rodziny chińskiej Inter zdobył dwa Scudetti, dwa Puchary Włoch i trzy Superpuchary Włoch, ocierając się o Ligę Europy w 2020 roku i Ligę Mistrzów w 2023 roku, grając finały tych rozgrywek. Ale to już przeszłość.

Źródło: Fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 4

inter00

inter00

21 maja 2024 | 22:28

Ja tam pozytywnie się nastawiam do nowej zmiany. Jeśli cały pion dyrektorski zostanie nienaruszony, to nie widzę powodów, żeby nagle wszystko miało upaść.

Oba

Oba

21 maja 2024 | 23:10

Zhang kasy nie dosypywać, Oaktree pewnie też nie będzie, więc jeżeli zostanie pion dyrektorski, to dla nas kibiców zmiana raczej kosmetyczna. Mimo wszystko szkoda Zhanga i Suning bo było to złote 8 lat w historii naszego klubu. Na pewno sportowo zostawiają klub w dużo lepszej sytuacji niż go zastali, finansowo to nie wiem, ale chociaż tracą klub jak ostatni pijak, to ja będę wspominać ich obecność z łezką w oku. Suning, dziękuję!

vlodek2532

vlodek2532

22 maja 2024 | 06:03

Oaktree nie będzie się mocno wtrącać bo sami nie mają pewnie pojęcia o tym jak zarządzać klubem sportowym. Marotta to pociągnie tak długo jak tylko mu zdrowie pozwoli.

Coś czuję, że klub pozostanie w rękach Oaktree do czasu wbicia pierwszej łopaty na nowym stadionie. Po pokonaniu włoskiej biurokracji wycena klubu wzrośnie i to będzie dobry moment na sprzedaż klubu.

PasywnoAgresywny

PasywnoAgresywny

22 maja 2024 | 06:45

Jest też szansa że Amerykanie od czasu kiedy Zhang próbował refinansować a nie spłacać pożyczkę szukali cały czas nowego właściciela i szybko się pozbędą akcji w klubie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich