Zanetti nowym Prezydentem Interu?

22 maja 2024 | 09:40 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Dziś spodziewany jest oficjalny komunikat Oaktree w sprawie przejęcia władzy w Interze Mediolan. Steven Zhang przestanie być prezydentem Interu, a na jego miejsce Oaktree będzie musiało wskazać kogoś innego. Kto to będzie? Zastanawiają się kibice i dziennikarze.

Wraz z przybyciem Oaktree do Interu, pierwszą dużą zmianą będzie zmiana składu zarządu: odejdą wszyscy członkowie związani z Suning, a z obecnego składu powinni zostać potwierdzeni jedynie Giuseppe Marotta, Alessandro Antonello, Carlo Marchetti i Amedeo Carassai. A co z rolą Prezydenta? Tuttosport pisze na ten temat: "Przebudowa będzie ogromna, ale kwestia, która interesuje wszystkich, także medialnie, dotyczy wyboru prezesa. Marchetti i Carassai, jak napisano, nie będą wśród kandydatów. Aby znaleźć odpowiedniego kandydata, kluczowe będzie zrozumienie zamiarów Oaktree związanych z tą rolą: fundusz może umieścić tam technika albo wybrać kandydata o dużym prestiżu. W tym przypadku trudno sobie wyobrazić, że wybór nie padnie na Javiera Zanettiego, który już jest wiceprezesem klubu i który, pracując w siedzibie, podobnie jak Marotta i Antonello, w ciągu ostatniego półtora roku poznał ludzi z Oaktree.

Byłoby to również powrót do tradycji, kiedy Massimo Moratti ustąpił miejsca Giacinto Facchettiemu, ale także przykład nawiązujący do tradycji wielkich klubów, takich jak Bayern Monachium, który przez 15 lat miał jako prezesa Franza Beckenbauera, później zostającego prezesem honorowym. Zanetti w ciągu tych lat uczył się zarządzania, brał udział w kursach i ukończył ścieżkę edukacyjną, która czyni go kimś więcej niż tylko symboliczną postacią.

Nie można zapominać o jego zdolności przyciągania, jaką nadal ma w stosunku do argentyńskich piłkarzy, rynku zawsze pełnego talentów. Umieszczenie go na miejscu Zhanga (stanowisko, które było puste w siedzibie od zeszłego lata ze względu na problemy Zhanga z opuszczeniem Chin) oznaczałoby przywrócenie Interowi centralnej roli, co jest ważne w czasach, gdy piłka nożna musi przede wszystkim zwracać uwagę na bilanse.

Źródło: tuttosport

Polecane newsy

Komentarze: 7

Chrisu

Chrisu

22 maja 2024 | 12:06

Dobre by to było

Interista

Interista

22 maja 2024 | 12:59

chyba to słuszny wybór by był

alberto

alberto

22 maja 2024 | 13:21

Forza Javier, tak dobry wybór!

vlodek2532

vlodek2532

22 maja 2024 | 13:28

Niech się kuzyni uczą jak traktować legendę a nie odgrażać się dziennikarzom przed publikacją wywiadu.

Kejmo

Kejmo

22 maja 2024 | 13:54

Nie widzę lepszego wyboru

inter00

inter00

22 maja 2024 | 20:15

Piękna sprawa

superofca

superofca

23 maja 2024 | 14:27

Z całym szacunkiem ale nie. Wolę pamiętać go jako wielkiego kapitana i tolerować jako wiceprezesa niż wpieniać się na jego okrągłe tłumaczenia zwłaszcza, że byłby w rzeczywistości raczej tylko figurantem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich