Moratti: Zhang zasługuje na podziękowania

22 maja 2024 | 13:53 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Były prezes Interu Massimo Moratti przesłał serdeczne przesłanie do Stevena Zhanga i skomentował swoje nadzieje na przyszłość klubu pod rządami nowych właścicieli, Oaktree.

Fundusz amerykański oficjalnie przejął kontrolę nad klubem po tym, jak Zhang i Suning nie spłacili 395 milionów euro długu zaciągniętego w maju 2021 roku, kończąc tym samym ośmioletni okres rządów chińskich właścicieli.

Oaktree wydało oświadczenie potwierdzające swoje przejęcie Interu i podkreślające swoje ambicje wobec klubu, zaznaczając pragnienie zbudowania solidnej sportowej i finansowej podstawy. Wielu spodziewa się, że fundusz szybko zacznie poszukiwać nabywcy.

Moratti o Zhangu i Interze

W rozmowie z Calciomercato, Morattiego najpierw zapytano, czy spodziewał się takiego zakończenia dla Suning w Interze i jego myśli na temat Zhanga.

- Muszę powiedzieć, że nie, byłem przekonany, że w jakiś sposób będzie reakcja i rodzina Zhang odroczy pewne zobowiązania na trochę dłużej. Potem w ostatnich dniach zrozumiałem dobrze kierunek. - Bardzo mi przykro z powodu Stevena, był bardzo dobry i zdobył ważne trofea. Rozmawiałem z nim kilka tygodni temu, spróbuję do niego zadzwonić, ale nie jest łatwo nawiązać kontakt z nim w Chinach.

Moratti mówił o swoich nadziejach wobec Interu pod rządami Oaktree.

- Mam nadzieję, że ten nowy fundusz nie będzie patrzył tylko na aspekt finansowy, również dlatego, że wierzę, iż po początkowym zarządzaniu będą szukać nabywcy i ważne jest, aby klub w międzyczasie dobrze sobie radził, pozostając na wysokim poziomie.

- Mam nadzieję na ten sam poziom ochrony, jaki miał Zhang wobec klubu.

Skomentował również przedłużenia kontraktów Lautaro Martineza, Nicolo Barelli i Simone Inzaghiego.

- To będzie zależeć od zasad funduszu i aspektów, które uznają za priorytety. Naprawdę mam nadzieję, że wszyscy przedłużą.

Moratti ocenił czas Zhanga na czele Interu.

- Dałbym mu 8 na jego raporcie. Z punktu widzenia sportowego zrobił wielkie rzeczy. Nie wiem, jak ocenić stronę finansową.

Na koniec Moratti przesłał wiadomość do Zhanga.

- Jako kibic Interu chciałbym tylko podziękować. Zasługuje na to od wszystkich.

Źródło: fi

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich