Co wiadomo po spotkaniu Inzaghiego z Oaktree

29 maja 2024 | 09:32 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Managerowie amerykańskiego funduszu poznali obszar sportowy i spotkali się po południu z trenerem Simone Inzaghim.

Było to spotkanie, aby się poznać i zrozumieć strategie właścicieli, na odnowienie kontraktu będzie czas. O tym piszemy tutaj.

- Nowi managerowie, którzy przybyli do siedziby o 9:20, wysłuchali od Beppe Marotty jak funkcjonuje obszar sportowy, który w ciągu ostatnich 4 lat zdobył siedem trofeów, w tym dwa scudetti. Poznali osobiście dyrektorów, którzy pracują ramię w ramię z dyrektorem generalnym, począwszy od dyrektora sportowego Piero Ausilio i jego zastępcy Dario Baccina. To są ludzie, którzy wkrótce wejdą na rynek transferowy i którzy, mimo że nie otrzymali szczegółowych wytycznych od góry, zostali uspokojeni co do modelu zarządzania. Zawsze trzeba będzie pracować kreatywnie, ale na razie wykluczono jakiekolwiek drastyczne cięcia, które wymagałyby odejścia kluczowych zawodników. Najważniejsze spotkanie odbyło się jednak wczesnym popołudniem, kiedy samochodem przyjechał Simone Inzaghi. Czekali na niego Katalończyk Alejandro Cano, Brytyjka Katherine Ralph oraz Włosi Roberto Meduri i Carlo Ligori, ostatni specjalizujący się w obszarze "Inwestycji" Oaktree - pisze La Gazzetta dello Sport.

- Jak dla całego Interu, również dla Simone otwiera się nowy świat. Trener był związany z Zhangiem szczerą przyjaźnią, a w czasach Lazio relacja z Lotito była symbiotyczna. Teraz zaczyna się od nowa, ale całe zarządzanie Oaktree pogratulowało Inzaghiemu scudetto i wyraziło uznanie dla przyszłości, którą mają wspólnie przed sobą. Potwierdzili chęć kontynuowania zwycięstw i poszerzenia kolekcji trofeów z tym samym trenerem na czele. Poza umiejętnościami na ławce trenerskiej, w Inzaghim widzą odpowiedni „styl” na nową erę. To na razie wystarczy, trener zasiądzie później jak co roku obok Marotty, Ausilio i Baccina, aby omówić planowanie nowego sezonu. Odpowiedni dzień może być jutro, podczas gdy dzisiaj w siedzibie odbędzie się spotkanie właścicieli z całą strefą korporacyjną. Nowy kontrakt dla Simone zostanie podpisany przez zarząd w przyszłym tygodniu, kiedy w siedzibie pojawi się agent Simone, Tullio Tinti - dodaje Gazzetta.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich