Wpływy z koszulek i ambitne plany Oaktree

6 czerwca 2024 | 09:17 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna4 min. czytania

Po przerwie związanej ze zmianą właściciela, Oaktree nie chce tracić więcej czasu i chce by wszyscy oprócz piłkarzy, którzy teraz są na urlopach lub zgrupowaniach, wrócili do swoich obowiązków. Oaktree oczekuje przyspieszenia działań w niektórych obszarach.

Celem jest dalszy rozwój zarówno na boisku, jak i poza nim.

- Teraz, gdy jest powołana nowa Rada Dyrektorów pod przewodnictwem Oaktree i z doświadczonymi rękami Beppe Marotty za sterem, Nerazzurri mogą rozpocząć ambitny projekt. Jest to projekt dwutorowy, który zaczyna się na boisku i idzie dalej: właściciele chcą kontynuować zwycięstwa we Włoszech i zwiększać konkurencyjność w Lidze Mistrzów, ponieważ tylko w ten sposób można uczynić markę Nerazzurrich bardziej rozpoznawalną na świecie. To właśnie tam, w przychodach, znajdują się niezbadane przestrzenie, które jeszcze należy eksplorować.

Wpływy z koszulek z dwiema gwiazdami

Ekspansja globalna podążając za nową gwiazdą: kampanie marketingowe pod przewodnictwem dyrektora generalnego Alessandro Antonello zaczynają się od tego historycznego Scudetto. Media House promowała wszędzie obrazy świętowania, które wydawało się nie mieć końca: zakładając, że gdzieś na świecie ktoś zakocha się w tych barwach, klub liczy na nowe przychody spoza Włoch. Z różnych inicjatyw i produktów związanych z nowym tytułem oczekuje się około pięćdziesięciu milionów euro. Dużą uwagę zwrócono także na koszulkę z dwiema gwiazdkami. Premiera, uzgodniona z Nike, odbędzie się podczas pierwszego meczu towarzyskiego nowego sezonu, ale już teraz przewidywana sprzedaż to 150 tysięcy sztuk sezonie, co przyniesie około 17,5 miliona euro. Natomiast w okresie 2024 i całego 2025 roku ma osiągnąć sprzedaż na poziomie 200 tysięcy sztuk i dochód około 25 milionów euro.

- Aby osiągnąć nowych partnerów komercyjnych, trzeba zwiększyć bazę fanów w mediach społecznościowych. Warto zauważyć, że społeczność Nerazzurrich wzrosła o około 15%, przekraczając 72 miliony fanów. Zaangażowanie wzrosło o 26%, osiągając 355 milionów interakcji przy łącznie 2,3 miliarda wyświetleń. To TikTok napędza ruch, ale generalnie jest to pierwszy powiew wiatru, który rozprzestrzenia Nerazzurrich na całym świecie. Fundusz Oaktree chce, aby ten trend trwał i aby w średnim okresie zbierać owoce tego, co zostało zasiane (i co będzie zasiane). Przykładem jest ogromna choreografia na trzech poziomach stadionu San Siro podczas meczu z Lazio: zapierała dech w piersiach na żywo, a stała się wiralem w internecie. Nowoczesny stadion, zdolny generować dziesiątki milionów rocznych przychodów, jest jednak celem Oaktree. Fundusz chce jak najszybciej zająć się projektem stadionu: im szybciej zapadną decyzje, tym szybciej wzrośnie wartość klubu.

Promowanie marki Interu w USA

Nowa własność, reprezentująca amerykańskie interesy, jak podkreślił dyrektor generalny Alessandro Antonello podczas zgromadzenia akcjonariuszy, zwraca uwagę na potencjał wzrostu w Stanach Zjednoczonych, gdzie Inzaghi zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata latem 2025 roku.

Dla Oaktree będzie to domowa rywalizacja, a także kluczowy moment do oceny wzrostu po roku zarządzania klubem. Warto wspomnieć, że Ameryka, gdzie obecnie sprzedaje się 10% specjalnych projektów z partnerami Nike i Paramount+, ma silne zaplecze fanowskie Nerazzurrich. Baza fanów liczy 22 miliony kibiców, a liczba członków rosła w tempie 235% w ciągu dwóch lat w takich miastach jak Miami, New Jersey, Nowy Jork, Boston, Chicago, Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Manhattan, Ohio, Filadelfia, Waszyngton.

Klub zakorzenił się także na wydarzeniach symbolicznych, od GP Las Vegas po festiwal Coachella, gdzie znany turecki DJ Mahmut Orhan wystąpił w koszulce przyjaciela, Hakana Calhanoglu.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 5

alberto

alberto

6 czerwca 2024 | 11:02

sam sobie kupie na ten sezon z dwoma gwiazdami

inter00

inter00

6 czerwca 2024 | 13:07

Nowa koszulka to mus dla każdego kibica.

mroczny elf

mroczny elf

6 czerwca 2024 | 18:48

Średnia cena koszulki wychodzi 125 euro. Chyba gwiazdkę sobie dorysuje hehe.

wpowy

wpowy

6 czerwca 2024 | 20:33

kupuje na milion procent to obawiazek :)

a jak by byly takie piekne jak te :P

https://www.designfootball.com/fantasy-football-shirts/inter-milan-24-25-away-66648 prze koty sa

https://x.com/concept_kits_/status/1788674232206950570 tutaj inny sponsor ale zmienic na aktualnego sponsora i koty (edycja 2024.06.06 20:41 / wpowy)

kretos

kretos

7 czerwca 2024 | 06:58

koszulka z Zielem na plecach wjeżdża


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich