Palmeri: Inter znów pomyśli o Dybali? Kto wie

10 czerwca 2024 | 11:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Tancredi Palmeri w swoim felietonie dla L'Interista ponownie odnosi do tematu Dybali w Interze, mówiąc o przyszłości napastnika.

"Podoba mi się Dybala, ale wiem, że to niemożliwe". To słowa wiceprezesa Senatu Ignazio La Russy tuż przed zeszłotygodniowym posiedzeniem Rady Dyrektorów Interu. Tancredi Palmeri w swoim felietonie dla L'Interista ponownie odnosi się do tych oświadczeń, mówiąc o przyszłości Joya, który może ponownie pojawić się na rynku transferowym Nerazzurrich:

Wydawało się, że to żart, który nie ma większego znaczenia. A jednak, warto pozostać czujnym. Kto wie, czy La Russa nie wiedział czegoś, albo czy nie rozmawiał z kimś, kto wie więcej niż wszyscy. W końcu jego bezpośredni związek z Marottą jest dobrze znany, więc kto wie, czy w prywatnej rozmowie nie padły jakieś słowa na ten temat. Bo coś jest na rzeczy. Na razie tylko pomysł, hipoteza, opcja.

Inter myśli, że być może uda się opracować strategiczny plan, aby pozyskać Dybalę. Wszystko jest bardzo trudne, bądźmy szczerzy: potrzeba około 12 milionów euro na klauzulę, co najmniej 5 milionów rocznie na wynagrodzenie, a przede wszystkim trzeba przekonać zawodnika, który wciąż jest rozczarowany, że został uwiedziony i porzucony przez Inter w 2022 roku i który jeszcze nie zdecydował, co chce robić w przyszłym roku.

Ale właśnie w tej niepewności tkwi hipoteza Interu. To prawdziwie kreatywny rynek transferowy, wielokrotnie przywoływany przez Marottę i Ausilio. Liczby w rzeczywistości nie są wcale zaporowe dla trzeciego napastnika o jakości pierwszego, a Inter naprawdę myśli o tym, czy istnieje taka możliwość. Oczywiście byłoby to możliwe tylko przy zyskach z transferu, nawet jeśli chodziłoby o Carboniego, ale największym problemem jest przekonanie samego zawodnika.

Przewaga polega na tym, że Dybala, który był dosłownie zszokowany wykluczeniem z Copa America, zastanawia się, czy pozostać w Romie, czy nie. Chciałby grać w konkurencyjnej drużynie, aby nie stracić szansy na grę w reprezentacji, ale jeszcze nie otrzymał tego typu propozycji. W rzeczywistości Dybala chciałby, aby taką drużyną była Roma, ale nie wie, czy jego ambicje zostaną spełnione. Więc nie mówię, że rozgląda się za innymi opcjami, ale zastanawia się, co robić. Inter również zastanawia się, czy zrobić krok, czy nie. Powtarzam: na razie nie ma absolutnie nic konkretnego, i nie jest powiedziane, że coś takiego pojawi się w przyszłości. Ale pomysł ze strony Interu istnieje. Zobaczymy, czy pozostanie tylko w sferze pomysłów - pisze włoski dziennikarz.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 6

alberto

alberto

10 czerwca 2024 | 11:45

zamiast Arny lub Sancheza, ok

Paulo82

Paulo82

10 czerwca 2024 | 11:53

Tak, tak, więcej kontuzjogennych zawodników po trzydziestce. 31 lat w listopadzie.

PabloV

PabloV

10 czerwca 2024 | 11:56

lepiej chyba kogoś młodszedgo i mniej szklanego

el_loco

el_loco

10 czerwca 2024 | 14:06

Za 12 baniek. Pokażcie mi lepszego w tej cenie. Do tego Depay za free gdyby się dało i można śmiało grać na trzech frontach

inter00

inter00

10 czerwca 2024 | 14:22

Kapitalny zawodnik. Ja bym brał, wystarczy zobaczyć ile daje w takiej Romie.

Rahi

Rahi

12 czerwca 2024 | 09:19

Dybala-Lautaro i bremer się obsra na sam widok naszego autokaru


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich