Oto zyski z Market Pool za miniony sezon w LM

14 czerwca 2024 | 10:58 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Włoskie kluby piłkarskie otrzymają znaczące wypłaty od UEFA. Europejska federacja piłkarska rozdzieli dziś uczestnikom ostatniej edycji Ligi Mistrzów łącznie 150,15 milionów euro, powiązanych z drugą częścią market pool, która jest przyznawana na koniec turnieju na podstawie liczby rozegranych meczów przez każdą drużynę.

Według informacji podanych przez Calcio e Finanza, włoskie kluby zgarną łącznie około 17 milionów euro. Ta kwota stanowi połowę całkowitej wartości market pool (która od następnego roku zostanie połączona z rankingiem historycznym w nowym filarze nazwanym „value”), którego pierwsza część została już rozdzielona na podstawie pozycji w tabeli Serie A w sezonie 2022/23.

Najwięcej z tego podziału zyskają Inter, Lazio i Napoli. Wszystkie trzy drużyny rozegrały po osiem meczów (w fazie grupowej i 1/8 finału) i otrzymają nieco ponad 4,5 miliona euro każda. Nieco mniej zarobi Milan. Rossoneri zakończyli swoją przygodę w Lidze Mistrzów przedwcześnie, odpadając w fazie grupowej (trzecie miejsce za Borussią Dortmund i PSG).

Wynik ten ustalił drugą część market pool na poziomie 3,4 miliona euro, proporcjonalnie do liczby rozegranych meczów.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich