Przecieki co do daty startu Serie A 2024-2025

18 czerwca 2024 | 13:25 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Brakuje tylko oficjalnej komunikacji od Ligi, ale zaczynają pojawiać się pierwsze przecieki dotyczące daty, kiedy zostanie ogłoszony kalendarz Serie A 2024/2025. Według najnowszych informacji, losowanie odbędzie się w czwartek 4 lipca, o godzinie jeszcze do potwierdzenia, i powinno odbyć się w Rzymie.

Będzie to pierwszy oficjalny akt nowego sezonu, który rozpocznie się w weekend 17-18 sierpnia, podczas gdy nadal oczekuje się wiadomości dotyczących dat ostatniej kolejki. Na kilka dni przed rozpoczęciem pierwszych obozów przedsezonowych i wciąż w trakcie trwania Mistrzostw Europy w Niemczech, które zakończą się finałem w Berlinie 14 lipca, 20 uczestników nadchodzącej Serie A pozna swoich rywali, kolejka po kolejce.

Rozpoczynamy, jak wspomniano, tuż po Ferragosto i od razu zostaną rozegrane pierwsze trzy kolejki, które poprzedzą pierwszą przerwę przeznaczoną na mecze reprezentacyjne, podczas której Włochy zmierzą się w weekend 7-8 września z Francją i Izraelem w ramach Ligi Narodów.

Oczekując na potwierdzenia, jest wysoce prawdopodobne, że w tym roku, aby znacząco ograniczyć kolejki w środku tygodnia i mieć więcej terminów na ewentualne zaległości, Serie A będzie rozgrywać mecze również w okresie świątecznym.

Źródło: cm

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich