Sprzedaż Valentina Carboniego ma wesprzeć budżet

22 czerwca 2024 | 09:04 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Sprzedaż Valentina Carboniego powinna przynieść Interowi świeże fundusze niezbędne do finansowania transferów.

Klub nie może zagwarantować ciągłości gry Argentyńczykowi, a ponadto należy uwzględnić aspekt ekonomiczny po tym, jak zawodnik przedłużył kontrakt do 2028 roku z wynagrodzeniem około 800 tysięcy euro netto. Pensja ta jest teraz kwotą, którą zawodnik z rocznika 2005 chciałby podnieść, niezależnie od swojej przyszłości.

Informuje o tym dzisiaj La Gazzetta dello Sport, wyjaśniając, że - nawet w przypadku (skomplikowanego) pozostania w Mediolanie - Carboni oczekuje dostosowania wynagrodzenia ze względu na udany sezon w Monzie i ostatnie powołanie do reprezentacji Argentyny na Copa America.

- Nie będzie to problemem dla Interu, ale jest bardzo prawdopodobne, że Argentyńczyk zmierza w kierunku sprzedaży.

Valentinem zainteresowane są Fiorentina, Atalanta, Lazio oraz dwa kluby z Premier League, choć do tej pory żaden nie podjął konkretnych działań. Inter wycenia lewonożnego zawodnika na 30 milionów euro i chciałby zachować opcję odkupu. Krótko mówiąc, trzeba znaleźć równowagę między żądaniem Oaktree, aby inwestować w młodzież (patrz przedłużenia kontraktów niektórych zawodników, jak to do 2026 roku obrońcy Alexiou) a koniecznością samofinansowania rynku transferowego.

--- Title: Sprzedaż Valentina Carboniego ma wesprzeć budżet transferowy Interu Description: Inter planuje sprzedaż Valentina Carboniego, aby sfinansować zakupy transferowe. Keywords: Inter, Valentin Carboni, transfer, sprzedaż, budżet, Premier League, Fiorentina, Atalanta, Lazio

Źródło: Fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich