Spotkanie w sprawie przebudowy San Siro

22 czerwca 2024 | 09:12 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Po około godzinie zakończyło się spotkanie, które odbyło się wczoraj po południu w Palazzo Marino, z udziałem delegacji Interu i Milanu, przedstawicieli miasta Mediolan oraz przedstawicieli WeBuild, firmy odpowiedzialnej za przedstawienie projektu przebudowy stadionu San Siro.

Ze strony Interu uczestniczył dyrektor generalny Alessandro Antonello, natomiast Milan reprezentowali zarówno CEO Giorgio Furlani, jak i prezes Paolo Scaroni. Według informacji podanych przez Calcio e Finanza, dzisiejsze spotkanie zakończyło się bez konkretnego wyniku, ponieważ oba kluby wysłuchały argumentów dyrektora generalnego WeBuild, Massimo Ferrariego, bez przedstawiania jakiejkolwiek oceny lub kontrpropozycji.

Projekt, który już zyskał przychylność burmistrza Beppe Sali - który oczywiście uczestniczył w dzisiejszych pracach - przewiduje rozpoczęcie prac już w 2025 roku, w przypadku zgody Interu i Milanu, które równolegle realizują swoje własne projekty budowy nowego stadionu w Rozzano i San Donato Milanese. Według WeBuild, jak ostatnio poinformował Massimo Ferrari, plan obejmuje trzy etapy, „na podstawie wielkich wydarzeń, które są w planach: Olimpiady, coraz bardziej prawdopodobny finał Ligi Mistrzów i Mistrzostwa Europy”.

W oczekiwaniu na możliwe kolejne spotkanie między stronami, po tym jak Inter i Milan przedstawią swoje uwagi do projektu WeBuild, Calcio e Finanza przypomina o wymaganiach, które od początku postawiły oba kluby: gwarancje możliwości rozgrywania meczów ligowych i pucharowych bez konieczności przeprowadzki poza Mediolan oraz minimalizacja wpływu na sprzedaż biletów, z redukcją pojemności stadionu, która każdorazowo nie przekracza 5.000-6.000 miejsc.

Na temat wyniku dzisiejszego spotkania wypowiedział się burmistrz Mediolanu Beppe Sala za pośrednictwem postu na swojej stronie na Instagramie:

- Dziś po południu WeBuild zaprezentował Interowi, Milanowi i miastu Mediolan studium wykonalności głębokiej przebudowy stadionu San Siro. Moim zdaniem jest to niezwykły projekt i mam nadzieję, że zespoły wezmą go pod uwagę, mając świadomość, że oba pracują również nad innymi opcjami. Studium wykonalności zakłada program prac o łącznej długości trzech lat, z redukcją pojemności stadionu, w trakcie prac, absolutnie akceptowalną. W najbliższych tygodniach zespoły spotkają się z WeBuild, aby omówić projekt, a po tych spotkaniach będzie można oszacować inwestycję.

Źródło: Cef

Polecane newsy

Komentarze: 2

Matt1

Matt1

23 czerwca 2024 | 10:27

Opera mydlana. Nigdy się nie uwolnimy od Milanu.

Dziarski

Dziarski

23 czerwca 2024 | 23:31

a po co się od nich uwalniać? wspólny stadion to lepsza ekonomia i kontynuacja pięknej historii Mediolanu. problemem nie jest milan tylko sala i urząd, którzy żłopią za dużo kasy. miasto powinno wejść w partnerstwo publiczno-prywatne przy przebudowie GM, zakończone przekazaniem większości udziałów w nieruchomości klubom i to prawdopodobnie próbują wymusić oba kluby 'grożąc' budową własnych obiektów


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich