Ile warty jest Hakan Calhanoglu?

23 czerwca 2024 | 16:33 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery3 min. czytania

Wiadomość ta budzi spore zaniepokojenie, również ze względu na kulisy, które powoli wychodzą na jaw i wskazują na to, że Calhanoglu od jakiegoś czasu prowadzi prywatne negocjacje z Bayernem. Inter na razie trzyma się tej samej linii, co w piątek: Bayern nigdy nie zgłosił się oficjalnie z ofertą .

To prawda, ale to nie wystarcza, aby rozwiać obawy. Turek jest zbyt ważny dla gry Nerazzurrich. Istnieje duży strach, że nie uda się go odpowiednio zastąpić. Na portalach społecznościowych pojawia się mnóstwo ankiet i opinii z różnymi hipotezami, wszystkie z tą samą główną kwestią: „Jaka jest właściwa wycena Calhanoglu?”

PAVARD-CALHA, TA SAMA ZASADA

Pytanie jest zasadne, mówimy o zawodniku z rocznika '94, który zbliża się do 31 roku życia. Skupiając się tylko na tym parametrze, można by powiedzieć, że czterdzieści milionów mogłoby być idealnym kompromisem, ale nie jest tak z przynajmniej dwóch powodów: po pierwsze, Calhanoglu nie jest dla Interu zwykłym piłkarzem, lecz kluczowym elementem gry Inzaghiego; po drugie, nie mniej ważne, Calhanoglu nigdy nie był wystawiony na sprzedaż, a prawo rynku jest jasne dla wszystkich: kiedy ty chcesz za wszelką cenę coś, co należy do mnie, to ja ustalam cenę.

Zasadę tę Bayern zna doskonale, również z tego, co stało się w zeszłym roku z Pavardem: Francuz odszedłby za rok za darmo, ale aby mieć go od razu, Inter wpłacił 30 milionów euro do kasy Bawarczyków. Niemało, wręcz przeciwnie...

60 MILIONÓW I BONUSY

Jesteśmy na początkowym etapie tego, co obecnie jest bardziej plotką niż negocjacjami, ale w piłce nożnej często działa to w ten sposób: najpierw sprawie pozwala się znaleźć przestrzeń i ujście w mediach, trochę po to, aby wszystkich przyzwyczaić do pomysłu. Potem rzeczy znajdują formę i konkretność. Inter na razie zajmuje pozycję oczekującą, czekając na bardziej jasne i precyzyjne stanowisko zawodnika.

Na razie jest tylko przeczucie, że coś może się wkrótce wydarzyć, ale w takim przypadku lepiej być gotowym z odpowiednią ofertą. Inter już wysłał kilka takich wiadomości do Bayernu pośrednimi kanałami: Calhanoglu jest niezastąpiony. Oczywiście, nie oznacza to „nie na sprzedaż”, ale oznacza to, że potrzebna jest oferta, która poważnie zmusi Nerazzurrich do wyboru, a taka oferta nie może być niższa niż sześćdziesiąt milionów euro z dodatkowymi bonusami. Bo potem Ausilio i Marotta będą musieli ruszyć na rynek i wybrać nowego rozgrywającego, który będzie w stanie zapewnić ten sam poziom niezawodności, co prawdopodobnie będzie najtrudniejszym wyzwaniem całego następnego okna transferowego. Również dlatego cena Calhanoglu jest tak wysoka.

Źródło: Sky

Polecane newsy

Komentarze: 3

superofca

superofca

23 czerwca 2024 | 18:36

Jest wyceniany przez TM na 45 milionów, poniżej 60 nie powinniśmy w ogóle rozmawiać, a 70 to moim zdaniem byłaby właściwa kwota. Wciąż mówimy o piłkarzu, który prezentuje bardzo stabilną wysoką formę, umie grać na kilku pozycjach i jest w wieku pozwalającym myśleć o tym, że na tym poziomie będzie grał co najmniej przez 3 sezony.

inter00

inter00

23 czerwca 2024 | 19:57

W naszej sytuacji już 60 milionów euro jest kwotą, której raczej nie odrzucimy. Dodatkowo pozwoliłaby nam sfinansować mercato, jeśli tylko znaleźlibyśmy rozsądne zastępstwo dla Turka, bo Asllani nie dorósł jeszcze do takiej roli, a Piotrek Zieliński średnio mi pasuje do tej pozycji. Co do samego zawodnika, to z niewolnika nie ma pracownika, więc jeśli chce odejść, to nie powinniśmy mu tego utrudniać. Marotta już pewnie uruchomił swoje kontakty i spodziewam się, że w miejsce Hakana mógłby sprowadzić jakiegoś Rabiota z darmowego transferu. Jeśli odejdzie, to stracimy kapitalnego zawodnika, ale dostosujemy się do nowych realiów, tak zrobiliśmy to w przypadku transferów Lukaku, Hakimiego czy Onany.

Analkovic

Analkovic

24 czerwca 2024 | 08:45

Nic


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich