GdS: Inter obserwuje Kima z Bayernu

7 lipca 2024 | 11:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery2 min. czytania

Kim już był celem Interu latem 2022, kiedy to trafił do Napoli. Nerazzurri ponownie zainteresowani zawodnikiem Bayernu.

Kim Min-Jae, znany po prostu jako Kim, był jednym z twórców niezwykłej kampanii Napoli zakończonej zdobyciem Scudetto. Tak zaczyna się artykuł La Gazzetta dello Sport na temat możliwego wzmocnienia obrony Interu. Jest to możliwa ścieżka z dwóch powodów:

Po pierwsze, debiutancki sezon w Bayernie nie spełnił oczekiwań. Koreańczyk zaczął jako podstawowy zawodnik, ale później zapłacił za kilka niepewnych występów, przerwę zimową na Puchar Azji, która zabrała mu rytm w Niemczech, oraz wzrost konkurencji o jego pozycję: Bayern zakończył sezon z Dierem, zakontraktowanym w styczniu z Tottenhamu, aby wypełnić lukę po Kimie podczas jego obowiązków w reprezentacji, oraz De Ligtem.

Do tego dochodzi fakt, że Bayern wzmocnił środkową obronę: w połowie czerwca ogłosili przybycie Japończyka Hiroki Ito ze Stuttgartu za 30 milionów. Kim znalazł się więc w zupełnie odwrotnej sytuacji niż latem ubiegłego roku: wtedy był on drugim wielkim transferem Bayernu po Harrym Kane, za 50 milionów przelanych do kasy Napoli; dziś ryzykuje znalezienie się na rynku, zamknięty przez jeszcze większą konkurencję.

Dyrektorzy Nerazzurrich już latem 2022 roku śledzili Kima, kiedy PSG zaczęło kusić Skriniara. Wtedy nic z tego nie wyszło, ponieważ Skriniar pozostał, a Kim opuścił Fenerbahce dla Napoli, zdobywając Scudetto jako kluczowy zawodnik. Dziś sytuacja się zmieniła i Inter może skusić zasmuconego giganta w Monachium: Serie A, w której Kim od razu się wyróżnił, jest idealnym środowiskiem na odrodzenie, a drużyna, która dominowała w ostatnim sezonie i docenia jego wartość od dawna, może stać się idealnym miejscem do powrotu do formy z czasów Napoli.

To są argumenty, które mogą być przydatne Interowi w przypadku rozpoczęcia negocjacji z Bayernem, oprócz doskonałych relacji między dwoma klubami, które sprowadziły Sommera i Pavarda do Nerazzurrich w ostatnim okienku transferowym lub, kilka lat wcześniej, Perisicia do Bundesligi. Na dzień dzisiejszy, jedyną możliwą drogą do włożenia koszulki Nerazzurrich przez Kima jest wypożyczenie, być może kosztowne jak to, które zorganizowano z Chelsea na powrót Lukaku w 2022 roku.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich