Deschamps: Francja to co innego niż Inter

10 lipca 2024 | 14:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Po porażce z Hiszpanią, która wyeliminowała Francję z Mistrzostw Europy, Didier Deschamps został zapytany o swoją przyszłość na stanowisku selekcjonera i nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. Następnie zapytano go również o Oliviera Girouda, który rozegrał swój ostatni mecz w reprezentacji, oraz o jego potencjalnego następcę. Selekcjoner Francji odniósł się do innych dostępnych napastników i podkreślił, jak trudno było Marcusowi Thuramowi utrzymać wysoką formę po znakomitym sezonie w Interze.

- Giroud? Jest rozczarowany, jak wszyscy zawodnicy. Był z nami od początku, był ostatnim, który pozostał z tamtego meczu z Urugwajem. Przechodził przez bardzo trudne okresy, a z czasem stał się najlepszym strzelcem. Jest przykładem długowieczności, powagi, profesjonalizmu. Mimo że grał mniej podczas tego Euro, był w pełni zaangażowany w drużynę i był jednym z liderów. Wolałbym, żeby zakończył karierę w reprezentacji w niedzielę, ale gratuluję i dziękuję za wszystko, co zrobił.

- Patrzyliśmy na ruchy z przodu, ale nikt nie robił tego idealnie. Czy brakuje nam napastnika o profilu Girouda? Robiliśmy podobne rzeczy, na przykład przy okazji gola Kolo Muaniego, który jest krytykowany, ale strzela. Ostatnio prasa dużo mówiła o Giroud i jego ławce, ale kiedy nie był skuteczny, był krytykowany za brak goli, a ja zawsze go broniłem. Ponadto ma mniej jakości pod względem biegu i ruchu w porównaniu do innych zawodników. Niektórzy są bardzo młodzi. Thuram właśnie rozegrał świetny sezon z Interem, ale utrzymanie się w reprezentacji Francji to wyższy poziom. Barcoli to Euro przyniesie korzyści, podobnie jak Zaire-Emeryemu, nawet jeśli nie grali.

Źródło: fcinter1908

Polecane newsy

Komentarze: 3

superofca

superofca

10 lipca 2024 | 21:56

Może jakbyś mu dał zagrać trochę więcej to byś zobaczył co potrafi.

Garon_92

Garon_92

10 lipca 2024 | 22:25

No tak Inter gra piłka i w piłkę Francja gra w szachy to trochę trudno wykorzystać zalety marcusa

inter00

inter00

11 lipca 2024 | 08:40

Dla nas na dobre to wszystko wyszło. Francja odpadła, a Thuram nie przemęczył się na tym turnieju.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich