Kulisy wywierania presji na Inter o bilety
Jak piszą prokuratorzy z Mediolanu Paolo Storari i Sara Ombra we wniosku o zastosowanie środków zapobiegawczych, który w zeszły poniedziałek doprowadził do 19 aresztowań wśród przedstawicieli ultrasów Interu i Milanu, Liderzy Curva Nord „korzystali z wszelkich możliwych środków”, tworząc również spektakularne sytuacje, aby przyciągnąć uwagę mediów, w celu „wysłania wiadomości do klubu i zmuszenia go do zmiany decyzji dotyczącej liczby przydzielonych biletów”.
Prokuratorzy, uzasadniając to, przywołują epizod, który rzuca światło na „władzę” liderów kibicowskich, a który miał miejsce 7 kwietnia 2023 roku, po meczu z Salernitaną. „Drużyna Interu - czytamy w akcie - przechodziła trudny okres z powodu trzech kolejnych porażek w lidze”, a remis z drużyną z Kampanii dla zorganizowanych grup kibicowskich był okazją „do wywierania działań, które można określić jako ‘nieuprawnioną presję’ wobec klubu, mającą na celu osiągnięcie określonego celu”.
Tego dnia Marco Ferdico, jeden z liderów Curvy, oraz Matteo Norrito, obaj obecni na stadionie Arechi i obaj aresztowani, zaraz po meczu, „wobec rozczarowujących występów drużyny (…) mieli ‘konfrontację’ na boisku, bezpośrednio pod sektorem, w którym znajdowali się kibice Interu, z belgijskim piłkarzem Romelu Lukaku, ‘aby zażądać wyjaśnień na temat występów drużyny’”.
Zdaniem prokuratorów „spektakularność sytuacji (zdjęcie dwóch liderów ultrasów pod trybuną z Lukaku zostało później opublikowane w gazetach sportowych) świadomie przyciągnęła uwagę mediów do tej sprawy”. Ferdico następnego dnia udzielił wywiadu, wyjaśniając, że mówi jako „odpowiedzialny” i dając do zrozumienia, że celem ultrasów Curva Nord było wywarcie swego rodzaju „publicznej”/„medialnej” presji na klub.
Kolejny „protest” związany z biletami miał miejsce 26 kwietnia zeszłego roku, zauważają śledczy, tuż przed meczem Juventus-Inter, kiedy to usunięto „ogromny transparent Curva Nord Milano”, aby zasygnalizować „całej publiczności obecnej na stadionie i, oczywiście, zarządowi klubu, zamiar niekibicowania podczas ważnego spotkania”.
Źródło: fcinter1908
Rahi
2 października 2024 | 18:31
To samo było u jude jak Marotta tam rządził, rozeszło się po kościach
Paweł Świnarski
2 października 2024 | 19:14
To odwieczny problem właścicieli, dyrekcji i piłkarzy wielu klubów...relacje z niektórymi grupami kibiców
Dominik
2 października 2024 | 20:17
Z tego wszystkiego można wywnioskować, że Curva Nord to kutwy którym zależy tylko na prywatnych profitach, a nie na dobru klubu czy drużyny
Reklama