Cagliari 1-2 Inter

20 września 2009 | 17:59 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał na stadionie Stadio Sant'Elia po dwóch trafieniach Diego Milito zespół Cagliari wynikiem 2-1. Był to jubileuszowy występ Argentyńczyka w Serie A. Dzisiejszy występ był jego 100-tnym w tych rozgrywkach. Inter dzięki zwycięstwu utrzymuje kontakt ze szczytem tabeli.

Wydarzeniem meczu był powrót do składu Estebana Cambiasso. Argentyńczyk początkowo miał pauzować dłużej, jednak dobrze przebiegająca rehabilitacja pozwoliła mu już dziś wrócić na boisko. Ponadto Jose Mourinho dał szanse gry od początku Santonowi oraz Ivanowi Cordobie.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy ku czci tragicznie zmarłych w Afganistanie sześciu włoskich żołnierzy. Inter pierwszą groźną okazję stworzył w 5 minucie, kiedy to groźny strzał oddał Stankovic. Później jednak gra Interu pozostawiała wiele do życzenia. W 15 minucie w polu karnym faulował Maicon i sędzia podyktował karnego dla gospodarzy. Rzut z 11 metrów pewnie wykorzystał Jeda i było 1-0.

Inter dopiero po przerwie zaczął odrabiać straty. Przed polem karnym piłkę wywalczył Milito i wpadając w pole karne nie dał szans płaskim strzałem golkiperowi Cagliari. Chwilę później wykorzystując znakomite zagranie Motty Argentyńczyk ponownie wpadł z piłką w pole karne i podobnie jak w pierwszym przypadku tak i teraz nie dał szans bramkarzowi uderzając piłkę inaczej, nad interweniującym Marchettim.

Podczas meczu czerwoną kartkę otrzymał Jose Mourinho, który dosyć ostro krytykował sędziego po brutalnym faulu na Mario Balotellim. W końcówce meczu szanse na gole mieli jeszcze Motta, Eto'o oraz Milito, a ze strony gospodarzy Nenè, Cossu oraz Jeda. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem Interu 2-1 po nie najlepszej grze. Cieszy jednak fakt, że Inter pokazał charakter i mimo nie najwyższej dyspozycji dnia potrafił odrobić straty i wywalczyć komplet punktów.

Cagliari 1-2 Inter (HT: 1-0)
Strzelcy: Jeda (k) 15, Milito 51, 55.

Cagliari: 32 Marchetti; 15 Marzoratti, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini (10 Lazzari 67), 5 Conti, 4 Dessena; 7 Cossu (23 Larrivey 90+2), 27 Jeda; 32 Matri (9 Nenè 76).

pozostali na ławce: 24 Lupatelli, 16 Sivakov, 18 Parola, 20 Barone.
trener: Massimiliano Allegri.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 39 Santon (45 Balotelli 46); 4 Zanetti, 19 Cambiasso (8 Thiago Motta 46; 26 Chivu 65), 5 Stankovic; 10 Sneijder; 22 Milito, 9 Eto'o.

pozostali na ławce: 1 Toldo, 7 Quaresma, 14 Vieira, 25 Samuel.
trener: José Mourinho.