Inter 3-1 Napoli

23 września 2009 | 20:45 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał 3-1 w piątej kolejce włoskiej Serie A zespół Napoli. Na stadionie Meazza mecz szybko ułożył się po myśli gospodarzy bowiem na samym początku padły dwie bramki za sprawą Eto'o i Milito. Trzecią dołożył Lucio, zaś na pocieszenie, honorowego gola zdobył Lavezzi.

Dzięki temu zwycięstwu Inter wysunął się na czoło tabeli, a to czy na nim pozostanie zależy od wyniku dzisiejszego spotkania Juventusu z Genoą. Oba zespoły rywalizują z Interem o Mistrzostwo Włoch w tym momencie i któryś z tych klubów na pewno straci punkty.

Jose Mourinho choć oglądał mecz z trybun, desygnował do wyjściowej jedenastki wszystkich swoich najlepszych asów. Już w 3 minucie meczu wszystko zaczęło układać się po myśli gospodarzy. Do siatki w zamieszaniu w polu karnym trafił Eto'o. Dwie minuty później po pięknym rajdzie i dograniu od Maicona w sytuacji sam na sam znalazł się Milito i nie zwykł marnować takich okazji. Argentyńczyk umieścił piłkę w siatce zdobywając swojego piątego gola w Serie A w barwach Interu.

Taki start odebrał ochotę do gry gościom i jakby tego mało w 32 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Sneijdera piłkę głową do siatki skierował Lucio. To pierwszy gol kapitana Brazylii w barwach Interu.

Po zmianie stron goście zaczęli grać nieco lepiej i efektem tego był honorowy gol Lavezziego. Inter w drugiej części spuścił wyraźnie z tonu będąc sytym i pewnym zwycięstwa. Kontrolowanie wyniku poszło pomyślnie a w końcówce szansę na gola miał Walter Samuel.

Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Interu Mediolan.

Inter 3-1 Napoli (HT: 3-1)
strzelcy: Eto'o 3, Milito 5, Lucio 32, Lavezzi 38.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio (2 Cordoba 89), 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 10 Sneijder (11 Muntari 46); 22 Milito, 9 Eto'o (30 Mancini 90).

niewykorzystane zmiany: 1 Toldo, 14 Vieira, 39 Santon, 45 Balotelli.

trener: Giuseppe Baresi.

Napoli: 26 De Sanctis; 13 Santacroce (6 Aronica 60), 28 Cannavaro, 96 Contini; 11 Maggio (19 Denis 68), 23 Gargano, 18 Bogliacino (5 Pazienza 85), 16 Zuniga, 17 Hamsik; 27 Quagliarella, 7 Lavezzi.

niewykorzystane zmiany: 1 Iezzo, 2 Grava, 9 Hoffer, 21 Cigarini.

trener: Roberto Donadoni.