Rubin Kazań 1-1 Inter Mediolan

29 września 2009 | 17:52 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Remisem 1-1 zakończył się mecz 2 kolejki Champions League pomiędzy Rubinem Kazań a Interem Mediolan. Gospodarze wyszli na prowadzenie na początku meczu za sprawą Domingueza, Inter zdołał wyrównać jeszcze w 1 połowie po ładnym golu Stanković'a.

Tuż przed meczem okazało się, że ze składu na to spotkanie wypadł Diego Milito. Argentyńczyk nie mógł zagrać ze względu na naciągnięcie mięśni. W pierwszym składzie kolejny raz pojawił się Balotelli a także Amantino Mancini, który miał sprawować rolę trequartisty czyli pozycję na której docelowo grać ma Wesley Sneijder.

Pierwsze minuty meczu pokazały, że gospodarze bez respektu podeszli do bardziej utytułowanego rywala i z wielką motywacją. Już w 11 minucie po indywidualnej akcji Argentyńczyk Dominguez zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy.

Bramka podziałała pozytywnie na Inter jednak gra Interu mimo starań nie wyglądała tak jak wyglądać powinna. W 27 minucie udało się jednak wyrównać. Z prawej strony w swoim stylu dośrodkował Maicon a do piłki w polu karnym idealnie przymierzył się Stanković, który strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Gol był przedniej urody, jednak tego dnia Inter liczył na więcej trafień. Próbował Eto'o, próbował Lucio a także Balotelli, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Gospodarze rewanżowali się groźnymi kontrami, które mogły zakończyć się golem.

Po zmianie stron Inter kontynuował starania o zwycięstwo jednak wówczas drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał Mario Balotelli. Młody Włoch sumiennie pracował na wyrzucenie z boiska i w głupi sposób ograniczył Interowi możliwości poprawienia wyniku. Nie pomogło nawet wejście Ricardo Quoaresmy, choć nie wie wiadomo na jakiej podstawie mielibyśmy twierdzić że pomoże. Rosyjscy piłkarze również stworzyli kilka groźnych sytuacji , lecz mimo to mecz zakończył się remisem 1-1 i Inter po tym zwycięstwie zajmuje 3 lokatę z 2 punktami na koncie. Pierwsze miejsce należy teraz do Barcelony, zaś na drugim znajduje się Dynamo Kijów z 3 punktami.

Rubin Kazan: Ryzhikov; Salukvadze, Sharonov, Cesar Navas, Ansaldi; Ryazantsev, Noboa, Semak, Karadeniz; Dominguez (Kasaev 86); Bukharov

Inter: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Chivu; Zanetti, Cambiasso (Vieira 80), Stankovic; Balotelli; Eto'o, Mancini (Quaresma 64)